توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه "پارک"

توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه "پارک"
توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه

احزاب اپوزیسیون کره‌جنوبی با برکناری بدون محاکمه رییس‌جمهوری این کشور مخالفت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، سه حزب اصلی اپوزیسیون کره‌جنوبی امروز-چهارشنبه- در رابطه با نحوه برکناری «پارک گئون های» رییس‌جمهوری این کشور توافق کردند.

در پایان نشست نمایندگان این احزاب اعلام شد آنها برکناری فوری پارک و سپس پگیری پرونده وی و در صورت لزوم محاکمه را خواستارند.

پارک پیشتر فراهم شدن شرایطی برای خروج امن از جایگاه ریاست‌جمهوری را از پارلمان خواستار شده بود. رهبران احزاب اپوزیسیون کره اما برکناری بدون شرط پارک را خواستار شدند.

پارک به دلیل رسوایی‌های مطرح شده که مقام ریاست‌جمهوری این کشور را تحت تاثیر قرار داده، به شدت برای استعفا تحت فشار است که این موضوع موجب شده تا دولت وی برای خلاء قدرت در این کشور به نبرد سرسختانه بپردازند. تلاش برای استیضاح وی در پارلمان همچنان ادامه دارد.

پارک در تحقیقاتی که از سوی یک دادستان مخصوص آماده شده و انتظار می‌رود که در ماه آینده میلادی منتشر شود، همکاری خواهد کرد. وی به همین دلیل به تحقیقات حاضر پاسخگو نخواهد بود.

«چوی سون سیل» دوست و فرد مورد اعتماد پارک و دستیار سابق وی، تفهیم اتهام شده است و پارک به عنوان شریک در تحقیقات از سوی دادستان‌ برای فشار روی شرکت‌های دولتی برای کمک‌های مالی به موسساتی که وی از سیاست‌های آنها حمایت کرده، متهم شده است.

همچنین ببینید
شاید کشورهای جدید به نوروز ملحق شوند/فرق میراث "ناملموس و ملموس"
صدور حکم پرونده پارک چیتگر: 22سال حبس برای تجاوز به دختر تنها در کسوت مأمور پلیس
راهکار سعید جلیلی برای خروج از رکود
منصوریان برای قلعه‌نویی دسته‌گل سفاش داد+عکس
راهکار سعید جلیلی برای خروج از رکود
تشکیل کمیته چهارم شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در نشست یکشنبه آینده / تشریح رویکرد شورای‌عالی برای تهیه لیست انتخاباتی شوراها
جزییات بودجه ۹۶ سلامت/رشد ۹۰ درصدی اعتبارات "بیمه سلامت"

تازه های اخبار