توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه "پارک"

توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه "پارک"
توافق احزاب اپوزیسین کره‌جوبی برای محاکمه

احزاب اپوزیسیون کره‌جنوبی با برکناری بدون محاکمه رییس‌جمهوری این کشور مخالفت کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، سه حزب اصلی اپوزیسیون کره‌جنوبی امروز-چهارشنبه- در رابطه با نحوه برکناری «پارک گئون های» رییس‌جمهوری این کشور توافق کردند.

در پایان نشست نمایندگان این احزاب اعلام شد آنها برکناری فوری پارک و سپس پگیری پرونده وی و در صورت لزوم محاکمه را خواستارند.

پارک پیشتر فراهم شدن شرایطی برای خروج امن از جایگاه ریاست‌جمهوری را از پارلمان خواستار شده بود. رهبران احزاب اپوزیسیون کره اما برکناری بدون شرط پارک را خواستار شدند.

پارک به دلیل رسوایی‌های مطرح شده که مقام ریاست‌جمهوری این کشور را تحت تاثیر قرار داده، به شدت برای استعفا تحت فشار است که این موضوع موجب شده تا دولت وی برای خلاء قدرت در این کشور به نبرد سرسختانه بپردازند. تلاش برای استیضاح وی در پارلمان همچنان ادامه دارد.

پارک در تحقیقاتی که از سوی یک دادستان مخصوص آماده شده و انتظار می‌رود که در ماه آینده میلادی منتشر شود، همکاری خواهد کرد. وی به همین دلیل به تحقیقات حاضر پاسخگو نخواهد بود.

«چوی سون سیل» دوست و فرد مورد اعتماد پارک و دستیار سابق وی، تفهیم اتهام شده است و پارک به عنوان شریک در تحقیقات از سوی دادستان‌ برای فشار روی شرکت‌های دولتی برای کمک‌های مالی به موسساتی که وی از سیاست‌های آنها حمایت کرده، متهم شده است.

همچنین ببینید
دستور ویژه وزیر کشور به دستگاه های مسوول برای مدیریت بحران در ساختمان پلاسکو
وزیر کشور به دستگاه‌های مسئول برای مدیریت بحران در ساختمان پلاسکو دستور ویژه صادر کرد
دستور روحانی به وزیر کشور برای رسیدگی به حادثه ساختمان پلاسکو:در اسرع وقت، علل و مسوولیت حادثه بررسی و گزارش شود/ اقدام فوری در رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب دیدگان توسط نهادهای مسئول
ظریف: اگر ترامپ توافق هسته ای را رد کند، شگفت زده اش می کنیم
آملی لاریجانی: افرادی با پول‌های انگلیسی مرجع تراشی می‌کنند/ برخی محکومان دادگاه را مرجع می‌خوانند/ نشناختن مخاطب از آسیب‌های تبلیغ برای روحانیت است
جهانگیری: دولت امکانات خود را برای آواربرداری پلاسکو بسیج می‌کند
استاد "کم‌ظرفیت" تایوانی به کل کلاس صفر داد!
حدادعادل: برای سلامتی آتش نشان ها و همه عوامل دعا کنیم
"پلاسکو" کامل فروریخت+فیلم و تصاویر و صوت

تازه های اخبار