تاثیر طلاق بر تغییرات رفتاری در کودکان

تاثیر طلاق بر تغییرات رفتاری در کودکان

 واکنش کودکان به جدایی والدینشان از یکدیگر ممکن است شامل اضطراب، خود سرزنشی و عملکرد ضعیف در مدرسه شود که به سن کودک، شرایط طلاق و عملکرد روانشناختیِ والدین بستگی دارد.

در واقع طلاق اغلب برای والدین و کودکان استرس‌زاست و به همین دلیل کارشناسان، والدین را تشویق می‌کنند که برای کمک به آنان به منظور گذراندن این دوره گذر سخت از پزشکان و روان‌شناسان کمک بگیرند.

همچنین از آنجایی که فاکتور عملکرد روان‌شناختی والدین بر توانایی کودکان برای کنار آمدن با طلاق والدین تاثیر می‌گذارد، والدین در صورتی که دیگر چاره‌ای به جز جدا شدن نداشته باشند باید مطمئن باشند که می‌توانند به احساسات خود در رابطه با جدایی‌شان از هم، کنترل داشته باشند و به این قابلیت دست پیدا کنند که از کودکانشان در چنین شرایطی حمایت کنند.

دکتر «کارول سی ویتزمن» یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشکده پزشکی ییل آمریکا گفت: هر چه والدین احساس توانمندی بیشتری برای کنترل شرایط داشته باشند بیشتر قادر خواهند بود نیازهای فرزندانشان را رفع کنند.

به گزارش لایوساینس، کارشناسان همچنین توصیه می‌کنند بزرگ‌ترها به ویژه والدین باید کودکشان را مطمئن سازند که همیشه از او حتی پس از جدایی حمایت می‌کنند.

علاوه بر این، والدین نباید اجازه دهند در فعالیت‌های روزمره فرزندشان همچون انجام تکالیف مدرسه، فعالیت‌های فوق برنامه و ارتباط با دوستان و فامیل خللی ایجاد شود.

ایسنا

همچنین ببینید
سوءمعاشرت شوهر از مصادیق عسر و حرج موجب طلاق شناخته شد
روزانه 350 زوج توافقی از هم جدا می شوند! / ثبت یک طلاق در 92 سالگی!
تاثیر دستورالعمل جدید بانک‌ها بر شاخص‌ کل بورس فعلا قابل‌اندازه گیری نیست/ گزارش‌های تعدیل Eps در کاهش ارزش موثر بود
حق طلاق قابل تفویض نیست
نگاه بخشنامه‌ای برای حل مسئله طلاق/ جدایی زن و شوهر با بخشنامه کم می‌شود؟
ثبت 105 هزار طلاق توافقی در 10 ماه گذشته/670 هزار نفر ازدواج کردند
ریشه پرخاشگری در کودکان
تاثیر بازرسی‌های مدون و قاعده‌مند در کاهش اطاله دادرسی
ایمن شدن دسترسی اطلاعات در فضای مجازی برای کودکان
اعلام آخرین تغییرات نرخ ورود به محدوده طرح ترافیک

تازه های اخبار