چه کسانی در مراسم خاکسپاری فیدل کاسترو شرکت می‌کنند؟

چه کسانی در مراسم خاکسپاری فیدل کاسترو شرکت می‌کنند؟

شماری از مقامات کشورهای مختلف، در مراسم خاکسپاری رهبر فقید انقلاب کوبا حضور می‌یابند.

مراسم تشییع جنازه فیدل کاسترو 

 به نقل از فرانس24، دفتر فرانسوا اولاند –رئیس‌جمهور فرانسه- دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد در مراسم خاکسپاری فیدل کاسترو –رهبر فقید انقلاب کوبا- شرکت نمی‌کند. «سگولن رویال» -وزیر محیط زیست فرانسه- به همراه «ژان پیر بل» -نماینده اولاند در آمریکای لاتین- به نمایندگی از رئیس‌جمهور فرانسه در این مراسم شرکت خواهند کرد.

اولاند در نشست کشورهای فرانسوی زبان در ماداگاسکار اعلام کرد: «تحریم‌های کوبا باید لغو شود تا این کشور به عنوان جزئی از جامعه بین الملل فعالیت کند.»

کاخ سفید نیز روز دوشنبه اعلام کرد باراک اوباما –رئیس‌جمهور آمریکا- در مراسم تشییع جنازه فیدل کاسترو شرکت نمی‌کند. جاش ارنست –سخنگوی کاخ سفید- بدون اشاره به اینکه چه کسی هیئت اعزامی آمریکا به کوبا را رهبری می‌کند، اعلام کرد: «رئیس‌جمهور برای شرکت در مراسم تدفین فیدل کاسترو به کوبا سفر نمی‌کند.»

با اینکه اوباما برای حسنه شدن روابط کوبا و آمریکا تلاش کرد، در سفر خود به هاوانا (اوایل سال جاری) با کاسترو دیدار نکرد.

جاستین ترودو –نخست وزیر کانادا- نیز با وجود آنکه با شنیدن خبر مرگ کاسترو به شدت به وی ادای احترام کرد، در مراسم تشییع جنازه وی شرکت نمی‌کند. این در حالیست که کاسترو در سال 2000 یکی از حمل‌کنندگان افتخاری تابوت پدر ترودو بود. 

سخنگوی ترودو اعلام کرد: «با توجه به برنامه کاری ترودو، او امکان شرکت در مراسم را ندارد».

دیوید جانستون فرماندار کل کانادا و نماینده ملکه الیزابت در این کشور در مراسم تشییع جنازه کاسترو شرکت خواهند کرد.

ترزا می –نخست‌وزیر انگلیس- هیچ نظری درباره مرگ کاسترو نداد. ترزا می و بوریس جانسون –وزیر امور خارجه انگلیس- به کوبا نمی‌روند. آلن دانکن –معاون وزیر امور خارجه انگلیس- به نمایندگی از این کشور در مراسم تشییع جنازه کاسترو شرکت خواهد کرد.

دمیتری پسکوف -سخنگوی کرملین- دوشنبه به خبرنگاران گفت با اینکه کوبا و روسیه روابط نزدیکی با هم دارند، ولادیمیر پوتین- رئیس‌جمهور روسیه- برنامه‌ای برای شرکت در تشییع جنازه فیدل کاسترو ندارد.

پسکوف در این خصوص گفت پوتین برنامه کاری فشرده‌ای دارد و برای یک سخنرانی مهم آماده می‌شود. «ویاچسلاو وُلُدین» -سخنگوی مجلس دومای روسیه- رهبری هیئت روسی را بر عهده خواهد داشت.

آلکسیس سیپراس –نخست‌وزیر یونان، جاکوب زوما –رئیس‌جمهور آفریقا جنوبی و نیکلاس مادورو –رئیس‌جمهور ونزوئلا- نیز اعلام کردند در مراسم تشییع جنازه کاسترو شرکت می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید
دانشجویان چگونه تقلب می‌کنند؟
رستوران ها به داشتن قلیان افتخار می کنند/ پاسخگوی مردم نیستیم
دانشجویان ایرانی، چه خوب تقلب می کنند!
شنا و آب تنی مردان و زنان لخت در مراسم ژاپنی
آیا هواپیماهای جدید متعلق به شرکت دیگری بودند؟
همه زنان جوان باید اسید فولیک مصرف کنند
پلیس تصویر خانم خلافکار را منتشر کرد/ مالباختگان به پلیس مراجعه کنند
مراسم هفتم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مرقد امام (ره)
مربیان برکنار شده چه می‌کنند؟/فیروز کریمی تنها اخراجی خوشبخت
مراسم هفتمین روز درگذشت آیت الله هاشمی در حرم حضرت معصومه (س)

تازه های گوناگون