هزینه های سنگین ارتودنسی بر سلامتی بدن

به گزارش پارس نیوز،

کارشناسان به والدینی که کودکان آنها دچار مشکل بهم ریختگی فرم دندان هستند و از سنین کم کودک را تحت درمان ارتودنسی قرار می دهند، هشدار می دهند که ممکن است مضرات این کار بیش از فواید آن باشد و باعث بروز مشکلات فراوان برای کودک شود.

گفتنی است، تمییز کردن دندان های تحت درمان ارتودنسی بسیار دشوار است و در بیشتر افرادی که دندان های آنها به اصطلاح سیمی شده است خرابی دندان، وجود پلاک های پوسیده درفضای دهان و دندان و بیماری های لثه شایع است.

کارشناسان هشدار می دهند در صورت رعایت نشدن بهداشت و نظافت فردی توسط فرد تحت درمان با این شیوه، با درصد بالایی تعدادی از دندان های فرد در اثر پوسیدگی از بین می رود.

همه ساله تنها در کشور انگلستان بیش از 200 هزار کودک و 1500 فرد بزرگسال تحت درمان ارتودنسی برای ردیف شدن دندان ها قرار می گیرند، ارتودنسی یکی از درمان های گرانقیمت در حوزه دندانپزشکی است و معمولا تا دو سال پروسه درمانی به طول می انجامد.

برخی از پزشکان نوع خاصی از مسواک را برای بیماران در این دوران تجویز می کنند که سطحی کوچک دارد اما کارشناسان اعلام کرده اند این نوع مسواک ها تاثیری در تمیزی بیشتر دندان ها و نظافت سطح بین سیم و دندان ندارد و مسواک های عادی نیز می تواند همان کار را انجام دهد.

متخصصان دندانپزشکی توصیه می کنند افراد چنانچه از این شیوه درمانی استفاده می کنند بویژه کودکان توجه و نظارت کافی بر نظافت دندان های خود داشته باشند و بویژه از دهان شویه های آنتی باکتریال برای پاک کردن فضای داخلی دهان و دندان خود استفاده کنند تا میکروب ها و باکتری های سطح دهان از بین بروند، همچنین پرهیز از خوردن موادغذایی شیرین و چسبناک به میزان زیاد نیز می تواند در حفظ سلامت دندان ها موثر باشد.

از جمله دیگر موارد بسیار مهم در در موثر بودن درمان ارتودنسی مراجعه منظم به پزشک برای بررسی روند درمانی و پرهیز از بی نظمی در بازدیدهای دوره ای است.

همچنین ببینید
شکست سنگین یاران لبران جیمز مقابل گلدن استیت
سایه سنگین عذرخواهی بر سر اجراهای فجر!
بارش برف و باران و ترافیک نیمه سنگین در جاده‌های کشور
ترافیک نیمه سنگین در آزادراه‌های کرج ـ قزوین و تهران ـ کرج
ابتکار سندی امضا کرده که 10 میلیارد دلار برای کشور هزینه دارد
15 توصیه رونالدو برای سلامتی
استاتوس های فاز سنگین و غمگین
رشد ۸۰ درصدی ساخت بزرگراه ها در پایتخت/هزینه ساخت پل صدر
هر روز وقت ورزش ندارید؟ روزهای تعطیل برای سلامتی‌تان دوپینگ کنید!
راز سلامتی در مصرف این ادویه است

تازه های گوناگون