«حنانه» مشغول عملی کردن قولش به مقام معظم رهبری است

به گزارش فرهنگ نیوز، پدر حنانه خلفی، دختر 9 ساله‌ای که حافظ کل قرآن کریم است و به تازگی با کسب رتبه برتر از مسابقات امارات بازگشته، در گفت‌وگو با تسنیم درباره برنامه این روزهای دخترش گفت: او به رهبر معظم انقلاب قول داده است تا ترجمه قرآن را بیاموزد و اکنون مشغول به این کار است.

مقدمه بودن حفظ و قرائت قرآن کریم، برای انس با قرآن و فهم و عمل به دستورات آن، همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است و مکررا توسط ایشان در جمع قاریان و حافظان قرآن بیان شده است.

حنانه خلفی اولین دختر ایرانی است که با مجوز شرعی آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، دوره کامل ترتیل قرآن کریم را در استودیو ضبط کرده است که به زودی منتشر خواهد شد. 

حضور این نابغه ایرانی در مسابقات حفظ قرآن امارات، انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌ها و خود مسابقات داشت به گونه‌ای که مسئولان برگزاری مسابقات امارات با ضبط برنامه‌های گوناگون از حنانه خلفی از آنها به عنوان میان برنامه در سالن مسابقات استفاده کردند.

او دهمین نفر در بین رتبه‌های برتر این مسابقات بود اما همراهانش می‌گویند: در کلاسهایی که در حاشیه مسابقات برای مسابقه‌دهندگان برقرار می‌شد داوران در زمینه تجوید و حتی صوت و لحن حنانه را مثال می‌زدند.

حنانه خلفی در بین ایرانیانی که تاکنون در مسابقات امارات حضور یافته‌اند، بالاترین رتبه را کسب کرده است.

برخی کسب نشدن رتبه‌های اول از سوی نمایندگان ایران در مسابقات قرآن خارجی طی سالهای اخیر را به سبب اعمال نفوذ داوران برخی از کشورها همچون عربستان سعودی می‌دانند. 

همچنین ببینید
فارسیجانی: ابتذال محتوایی و فرهنگی، عدم وجود مدیریت دغدغه‌مند و بی‌توجهی به فرمایشات امام راحل و رهبری سینمای ما را به کجراهه کشانده است
بی عملی خانه سینما در مقابل وضعیت هنرمندان/ جم با هنرمندان ایرانی بازی می کند
سلطان محمدی: مدیران سازمان سینمایی برای محبوب کردن مدیرعامل جدید انجمن سینمای جوانان اقدام به اضافه کردن بخش فیلم کوتاه به جشنواره فجر کرده اند
کسی به دنبال تئوریزه کردن ادبیات انقلاب نبوده
برای گرم‌کردن تنور جشنواره ...
پخش مشروح دیدار مردم قم با رهبر معظم انقلاب
۸ سنت غلط ازدواج از نگاه رهبر معظم انقلاب
کتابی که رهبری "راوی‌"اش را شهید زنده خواندند
تقدیر باشکوه از ابوالقاسم طالبی | بضاعت اندک صفائیان تقدیم به رهبری
چت کردن به جای هنرمندان پدیده جدید دنیای مجازی! + تصویر/دستگیری 3 متجاوز به دختر 23 ساله

تازه های فرهنگ و هنر