نجات کوهنورد اشنویه ای پس از سه روز در ارتفاعات پیرانشهر

نجات کوهنورد اشنویه ای پس از سه روز در ارتفاعات پیرانشهر
 رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر گفت: ‘آزاد عبدالهی’ کوهنورد اشنویه ای حادثه دیده پس از سه روز آوارگی در در ارتفاعات پیرانشهر، نجات یافت.

به گزارش ایرنا، سلیمان فرازمهر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این کوهنورد ۲۳ ساله که برای کوهنوردی به ارتفاعات کوه های ‘دلاوان’ پیرانشهر رفته بود از ارتفاع سقوط کرده و از ناحیه پا دچار شکستگی شده بود.
وی اظهار کرد: کوهنورد اشنویه ای در منطقه ای دچار حادثه شده بود که آنتن دهی تلفن همراه ممکن نبود تا به اطرافیان یا نهادهای امدادرسان اطلاع دهد بر این اساس پس از سه شبانه روز تلاش خود را به منطقه ای می رساند که امکان تماس با گوشی همراه فراهم می شود و درخواست کمک می کند.
وی بیان کرد: به محض تماس و دریافت گزارش و تائید موضوع، گروه هشت نفره امداد و نجات کوهستان پیرانشهر با شناسایی دقیق منطقه به محل اعزام شدند.
رئیس جمعیت هلال احمر پیرانشهر افزود: بعد از یک ساعت و نیم کوهنورد حادثه دیده توسط امدادگران کوهستان هلال احمر نجات پیدا می کند.
فراز مهر گفت: با انجام اقدامات و کمک های اولیه مصدوم به پایین کوه انتقال یافت و با آمبولانس به بیمارستان امام خمینی (ره) پیرانشهر اعزام شد.
وی اظهار کرد: کوهنورد جوان به علت داشتن پوشش مناسب گرم و پوشیدن چند دست لباس بادی و جیره غذایی جان سالم به در برد و در واقع نجات وی یک معجزه بود.
اشنویه و پیرانشهر ۲ شهرستان مجاور هم در جنوب آذربایجان غربی واقع هستند

همچنین ببینید
نجات یک مرد از عمق چاه 80 متری
نجات یک مرد از عمق چاه 80 متری
راموس رئال مادرید را نجات داد
استقبال سخنگوی وزارت امور خارجه از رای اعتماد مجلس یمن به دولت نجات ملی
امدادگران درجه‌دار ایران دو برابر می‌شوند / افزایش کیفیت "نجات" در حوادث
گرگ نجات یافته سمیرم به باغ وحش صفه منتقل شد
انتقال 250 تن به مراکز درمانی و نجات 343 تن از حوادث
ازدواج مرد اعدامی با دختر 16 ساله برای نجات از اعدام!

تازه های اخبار