زنگنه با وزیران نفت و انرژی ونزوئلا و الجزایر ملاقات کرد

زنگنه با وزیران نفت و انرژی ونزوئلا و الجزایر ملاقات کرد
زنگنه با وزیران نفت و انرژی ونزوئلا و الجزایر ملاقات کرد

به گزارش ایلنا به نقل از شانا، بیژن زنگنه امروز (سه شنبه، نهم آذرماه) در بدو ورود به وین و در فرودگاه این شهر با نورالدین بوطرفه، وزیر انرژی و معادن الجزایر و الوخیو دل پینو، وزیر نفت ونزوئلا دیدار و گفت‎وگو کرد.

بوطرفه و دل پینو، روز دوشنبه (هشتم آذر) در الجزیره در زمینه توافق جهانی کاهش و تثبیت سطح تولید نفت گفت‎و گو کرده بودند و پیش از آغاز صد و فهتاد و یکمین نشست عادی اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین برای ادامه مذاکرات به مسکو رفتند و امروز پس از مذاکره با الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه به وین آمدند.

قرار است نشست وزیران اوپک روز چهارشنبه (دهم آذر ماه) در وین برای نهایی کردن توافق الجزیره درباره کاهش تولید اعضای این سازمان به منظور بهبود قیمت های جهانی نفت برگزار شود که از سال ٢٠١٤ به این سو نصف شده است.

بر اساس توافق مقدماتی (٢٨ سپتامبر، هفتم مهر ماه) الجزیره، سطح تولید اوپک به ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار تا ٣٣ میلیون بشکه در روز محدود خواهد شد و ایران، لیبی و نیجریه از این طرح معاف می شوند.

بوطرفه از اظهار نظر درباره نتیجه مذاکرات با نواک و دل پینو خودداری کرد.

همچنین ببینید
انتقاد نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق به مصوبه افزایش قیمت حامل‌های انرژی
انتقاد نایب‌رئیس کمیسیون تلفیق به مصوبه افزایش قیمت حامل‌های انرژی
برق‌رسانی به پنج روستای بالای 10 خانوار کهگیلویه و بویراحمد با انرژی خورشیدی
اتحادیه اروپا از برجام حمایت می‌کند/ همه کشورها ملزم به اجرای مصوبه شورای امنیت هستند/در حوزه انرژی فسیلی و تجدیدپذیر سرمایه‌گذاری می‌کنیم
گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و چین درباره بازسازی "آب سنگین" اراک/ ظریف: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی یک جانبه از برجام عدول کند
اعتراض صالحی به تمدید قانون ایسا در دیدار با وزیر انرژی آمریکا
اعتراض شدید صالحی به وزیر انرژی آمریکا در مورد تمدید تحریم ها/ مونیز: اوباما جلوی اجرای قانون ضد برجام را خواهد گرفت

تازه های اخبار