استقرار 501 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در جاده های کشور

استقرار 501 پایگاه امداد و نجات هلال احمر در جاده های کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در یک ماه آینده پنج هزارو 500 امدادگر و نجاتگر دیگر در سطح کشور درجه بندی می شوند.

شفا آنلاین>اجتماعی>رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: 501 پایگاه امداد و نجات به منظور خدمت رسانی به مسافران در جاده های سراسر کشور مستقر شده اند.

به گزارش شفا آنلاین،مرتضی سلیمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از پایگاههای امداد و نجات هلال احمر ویژه زائران پیاده رضوی در خراسان رضوی افزود: این پایگاه ها به مسافران جاده ای و بین شهری خدمات امداد و نجات ارائه می دهند.

وی همچنین بر اهمیت تخصص و توانمندی امدادگران و نجاتگران تاکید و بیان کرد: 60 هزار نجاتگر و امدادگر درجه بندی شده در سازمان امداد و نجات هلال احمر فعالیت دارند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در یک ماه آینده پنج هزارو 500 امدادگر و نجاتگر دیگر در سطح کشور درجه بندی می شوند.
وی افزود: نیروهای داوطلب تمام تلاش و توان خود را در جهت امدادرسانی و کمک به ماموریت جمعیت هلال احمر به کار می گیرند بنابراین نباید مانع و شرایط محدود کننده برای دریافت خدمت از آنان باشد.
سلیمی در خصوص میانگین مدت زمان رسیدن نیروهای هلال احمر به محل حوادث نیز بدون اشاره دقیق به این زمان گفت: بر اساس نوع حادثه جاده ای، ریلی و حوادث طبیعی و دیگر موارد مدت زمان رسیدن نیروهای امداد به سر صحنه متفاوت است.
وی افزود: از اولویت ها و برنامه های مهم در دستور کار هلال احمر ایجاد امکان برای ارائه خدمات امدادی همزمان با نجات بخصوص در حوادث طبیعی است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به فاصله 30 تا 40 کیلومتری میان پایگاههای جاده ای، مدت زمان کنونی رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه زمان مطلوبی است.
وی ادامه داد: همچنین اسکان اضطراری جزء مطالبات اولیه است که در پاسخگویی به حوادث هم از نظر روحی و روانی و هم از نظر آمادگی می تواند کمک فراوانی به افراد کند.
سلیمی گفت: همچنین اجرای 'طرح خادم و خودامدادی در روستاها' در کاهش آسیبهای ناشی از حوادث طبیعی کمک فراوانی می کند بنابراین تقویت و گسترش این طرح در برنامه های سازمان امداد و نجات قرار گرفته است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر که صبح سه شنبه وارد مشهد شد پس از شرکت در نشست خبری، از پایگاهها و ایستگاههای خدمات رسانی زائر در مبادی ورودی مشهد بازدید کرد.

همچنین ببینید
وضعیت ترافیک در جاده‌های کشور
وضعیت بارشی کشور طی روزهای آینده
۲۰ محکوم ایرانی از چین به کشور بازگردانده می شوند
دلیل فروش ملک سوهانک کمیته امداد: مردم با کنایه با ما حرف می‌زدند
دستیار ویژه رئیس جمهور: وضعیت اعتیاد در کشور به حالت بحران رسیده است
آخرین آمار "ایدز" در کشور/افزایش بیماری در جوانان
بهرام رادان و کیمیایی 14 سال پیش در جاده چالوس / عکس
مشهد؛ بیشترین جمعیت حاشیه نشین در کشور
بهره مندی 26 هزار زائر امام رضا (ع) از خدمات امدادی هلال احمر
نجات 23 نفر از برف و کولاک در نوشهر

تازه های گوناگون