رژیم غذایی و کنترل وزن در کم کردن وزن و چاقی

رژیم غذایی و کنترل وزن در کم کردن وزن و چاقی

201541419483662a

محققان در مطالعه ای دریافتند که جراحی های کاهش وزن با کاهش بیماری های قلبی، نا منظم شدن ضربان قلب، دیابت و نارسایی های قلبی گره خورده است. در این مطالعه نشان داده شده است که جراحی های کاهش وزن به طور قابل توجهی ممکن است خطر ابتلای افراد چاق به نارسایی های قلبی را کاهش دهد.

محققان در مطالعه ای دریافتند که جراحی های کاهش وزن با کاهش بیماری های قلبی، نا منظم شدن ضربان قلب، دیابت و نارسایی های قلبی گره خورده است. در این مطالعه نشان داده شده است که جراحی های کاهش وزن به طور قابل توجهی ممکن است خطر ابتلای افراد چاق به نارسایی های قلبی را کاهش دهد. محققان بیش از ۲۵۸۰۰ فرد چاق را که جراحی کاهش وزن را انجام داده بودند با بیش از ۱۳۷۰۰ نفر را که با استفاده از تغییرات عمده در شیوه ی زندگی اقدام به کم کردن وزن کرده بودند را با یکدیگر مقایسه کردند.
هر دو گروه بدون سابقه ی نارسایی قلبی بودند. چهار سال پس از شروع درمان، گروه جراحی های کاهش وزن، وزن بیشتری از دست داده بودند و خطر ۵۰ درصدی پایین تری از نارسایی قلبی داشتند و همچنین نرخ پایین تری از مشکلات ریتم قلبی، دیابت و فشار خون بالا را در یافته ها نشان دادند.
مطالعات نشان می دهد ارتباط بین چاقی و نارسایی قلبی، پشتیبانی و تلاش برای پیشگیری و درمان چاقی را بهتر آشکار می کند و جراحی کاهش وزن می تواند روش مناسبی برای کمک به این مسأله باشد. جراحی چاقی در بروز کمتر خطرات قلبی، فیبریلاسیون دهلیزی، دیابت، فشار خون بالا و عوارض نارسایی قلبی تأثیر گذار است. خطر ابتلا به نارسایی قلبی در بیمارانی که وزن بیشتری از دست داده بودند پایین تر بود ولی با این حال نمی توان ثابت کرد که چاقی باعث نارسایی قلبی می شود.

در این باره بیشتر بخوانید: فواید جراحی کاهش وزن برای بانوان

ارسال شده در 9 آذر 1395 توسط آقای جوانبخت با موضوع تغذیه
همچنین ببینید
از فواید پیتزا چه می دانید؟ غذایی سرشار از انرژی
مزایای گنجاندن امگا ٣ در رژیم های غذایی (قسمت دوم)
مزایای گنجاندن امگا ٣ در رژیم های غذایی (قسمت اول)
8 اشتباه رایج در رژیم گرفتن و ورزش کردن که شما را پیر میکند
کنترل سلامت مسافران هواپیما با قرص دیجیتالی
اتاق مشترک خواهر و برادر، چگونگی کنترل
نمونه رژیم غذایی مادر شیرده، دانستنی ها
رژیم غذایی که برای مبتلایان به آلزایمر توصیه می شود
اهمیت مصرف مکمل در کنار منابع غذایی
خوردن این مواد غذایی باعث ایجاد جرم روی دندان میشود

تازه های سلامت