رئیس‌ جمهور کره‌ جنوبی استعفا می‌کند

پایگاه خبری ریشه: 

رئیس‌جمهور کره جنوبی که به خاطر رسوایی مربوط به فساد و اعمال نفوذ دستیارش با موجی از اعتراضات روبرو شده امروز (سه شنبه) اعلام کرد به مجرد تهیه طرحی در پارلمان این کشور برای انتقال امن قدرت از سمتش استعفا خواهد کرد.

در صورتی که پارک گئون های، رئیس‌جمهور کره جنوبی به وعده‌اش برای استعفا عمل کند پس از سینگمن رهی،‌ اولین رئیس جمهور کره جنوبی که در سال 1960 استعفا و به هاوایی فرار کرد دومین رئیس جمهور در تاریخ این کشور خواهد بود که استعفا کرده است.

پارک گئون های امروز در یک سخنرانی زنده تلویزیونی گفت: من مسائل مربوط به سرنوشت ریاست جمهوری ام از جمله کوتاه کردن دوره ریاست جمهوری خود را به پارلمان می‌سپارم تا درباره‌اش تصمیم گیری کند. اگر احزاب حاکم و اپوزیسیون طرحی را برای کاهش سردرگمی در امور دولت و تضمین انتقال امن قدرت تهیه کنند من تحت برنامه تهیه شده و فرآیندهای تصریح شده در قوانین از ریاست جمهوری استعفا خواهم کرد.

احزاب مخالف در کره جنوبی اخیرا تا حد زیادی طرح استیضاح او را به پیش برده‌اند و همپیمانان پارک گئون های در حزب حاکم به او توصیه کرده‌اند که شرافتمندانه استعفا داده و نگذارد کار به استیضاح بکشد.

همچنین ببینید
رییس کمیسیون کشاورزی به رئیس جمهور نامه نوشت
رییس جمهور ۱۶ آذر در دانشگاه تهران حاضر می‌شود.
چین به گفت‌وگوی ترامپ با رئیس‌جمهور تایوان واکنش نشان داد
رئیس دولت تمام قد از استقلال تامین اجتماعی حمایت کند
سخنی با امام‌جمعه تهران درباره معنای «استعفا»
دفاع ترامپ از گفت‌وگوی خود با رئیس‌جمهوری تایوان

تازه های اخبار