فست فود ها عوامل ایجاد سرطان و تومور مغزی

فست فود ها امروزه بخشی عمده از غذای مصرفی مردم را تشکیل می دهند. کارمندان، دانشحویان و دانش آموزان عمده افرادی هستند که از مصرف کننده های فست فود به شمار می آیند. به تازگی محققان به حقایق خطرناکی در رابطه با سلامت انسان با مصرف اینگونه خوراکی ها دست یافته اند. با دکتر سلام همراه باشید.

علت عمده افزایش نرخ سرطان در کودکان مصرف گوشت های فرآوری شده است. موسسه ملی سرطان آمریکا درتحقیقات خود دریافتند که هزار و500 کودک سالانه به علت سرطان در آمریکا جان خود را از دست می دهند.

با توجه به تحقیقات یک اپیدمیولوژیست در یک مجله تحقیقات سرطان کودکانی که بیش از 12 عدد هات داگ در هر ماه مصرف می کنند، 9  برابر بیشتر در معرض خطر  ابتلا به سرطان خون در دوران کودکی هستند.

علاوه بر این، برخی از گزارش های حاکی از آن است که سرطان در کودکانی که مادرانشان در دوران بارداری حداقل یک هات داگ مصرف می کردند بیشتربروزمی کند.  از طرفی در این کودکان احتمال بروز تومورهای مغزی دو برابرافزایش پیدا می کند.ازاینگذشته درصورت مصرف هاگ در مردان این خطرات در سلول جنسی مردان تاثیرگذاشته وخطرابتلا فرزند به این بیماری ها بیشتر می شود.

محققان دانشگاه مینه سوتا که در حال حاضر موسسه ملی سرطان آن را حمایت می کنددر تحقیقات خود دریافتند که مصرف هات داگ در کودکان خطر ابتلابه لوسمی را افزایش می دهد.

به گفته این محققان علت عمده سرطان ممکن است به دلیل استفاده از نیتریت برای حفظ گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ باشد که بعد از مصرف آنها در بدن به نیتروسامین ماده بسیار سرطان زایی تبدیل می شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

همچنین ببینید
استرس خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد
آیا برنزه کردن پوست سرطان زاست؟
سرطان در کمین افرادی است که استرس شغلی دارند
چای سبز و زردچوبه،2 گیاه دارویی ضد سرطان
مصرف سبوس خطر ابتلا به سرطان روده و گوارش را کاهش می دهد
مبتلایان به سرطان سینه گوشت کبابی مصرف نکنند
علت ایجاد چسبندگی رحم چیست؟
روش درمانی جدید برای سرطان لوسمی
خوراکی های مفید برای کاهش اشتها و ایجاد حس سیری – لاغری – کاهش وزن
سرطان پروستات، چطور مهارش کنید

تازه های سلامت