سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری‌ ام‌تی‌ان افریقای جنوبی روی مخابرات و آی تی ایران

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری‌ ام‌تی‌ان افریقای جنوبی روی مخابرات و آی تی ایران

سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری‌ ام‌تی‌ان افریقای جنوبی روی مخابرات و آی تی ایران

به گزارش خبرآنلاین، استفان ون کولر، مدیر جدید استراتژی‌ام تی ان (شریک ایرانسل در ایران) در مصاحبه با رویترز ضمن اعلام این مطلب گفت اقتصاد دیجیتالی در ایران به‌سرعت در حال رشد است و ام تی ان قصد سرمایه‌گذاری روی زیرساخت‌های مخابراتی و آی تی و تجارت الکترونیک در این کشور دارد و سرمایه‌گذاری روی تاکسی آنلاین ایرانی به مبلغ 22 میلیون دلار ازاین‌دست است.

ام تی ان قادر به بازگرداندن سود سهام انباشته خود تا این اواخر نبود اما اکتبر اعلام شد شروع به دریافت نقدی کرده و 6 ماه طول خواهد کشید تا این فرایند انجام شود.

در پی ثباتی فزاینده در نیجریه ارزش سهام ام تی ان در این کشور با کاهش شدید مواجه شده و کمپانی موفق افریقای جنوبی در تلاش است تا برای جبران روی بازار ایران سرمایه‌گذاری کند اما با ورود ترامپ همچنان تردیدهای سیاسی در این زمینه باقی است که تا چه حد می‌تواند وارد بازار پرتنش خاورمیانه شود.

«کولر» در پاسخ به این سؤال که ترامپ مانع سرمایه‌گذاری بیشتر در ایران می‌شود گفت سؤال سختی است و واقعاً نمی‌دانم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

به‌هرحال ام تی ان به اسم بازسازی شبکه مخابراتی خود در ایران و گسترش خدمات تجارت الکترونیک قصد دارد به سرمایه‌گذاری 700 میلیون دلاری خود در ایران ادامه دهد و «کولر» در این زمینه روی دو محور «سفر» و خرده‌فروشی آنلاین تأکید می‌کند که به دلیل سرعت رشد این دو حوزه بازار ایران بسیار محبوب آنهاست.

به دلیل جمعیت بالای جوانان در ایران و مالکیت تلفن همراه توسط آنها، بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و اینترنتی دنیا (چه آمریکایی و چه انگلیسی) علاقمندی خود به بازار ایران را نشان داده و حتی برخی از آنها در حال ورود رسمی به ایران هستند و به همین دلیل ام تی ان نمی‌خواهد این بازار بزرگ را به نفع رقبای آمریکایی یا اروپایی از دست بدهد.

منبع: آی او ال

5656

همچنین ببینید
لیست قیمت تلویزیون‌های ال‌ جی در بازار ایران
فاکسکان 7 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری می‌کند
احداث کارخانه ۷ میلیارد دلاری شارپ در آمریکا برای ساخت نمایشگرهای اپل
سرمایه گذاری 3.1 میلیارد دلاری هیوندای کیا در کارخانه های خود در آمریکا
چرا من هرگز یک رنو ساندرو در ایران نمی‌خرم؟
سامسونگ خواستار جریمه 429 میلیون دلاری از تولیدکنندگان پنل ال سی دی است
لیست قیمت گوشی‌های ال‌جی در بازار ایران
کوالکام در هند ۸.۵ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند
امکان رزرو هتل‌های ایران با کارت‌های اعتباری بین المللی برای خارجی‌ها فراهم شد
ثبت‌نام در بزرگ‌ترین نمایشگاه تجاری صنعت گیم ایران (TGC) آغاز شد

تازه های علم و فناوری