حدس زدن جنسيت جنين، امکان دارد؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من۲۳سالمه تازه ازدواج کردم پریود نامنظمی دارم ۳ روز بعد از پریودم با همسرم رابطه داشتم ایشون منی خودشونو توری ختن و بعد یک هفته بازم منیشونو تو ریختن هر ٢بار هم بنظرمون همه منی از واژن من خارج شد احتمال بارداری هست؟ پسردار شدن یا دختردار شدن رو میشه حدس زد؟‎
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود 100 را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.

پاسخ دکتر الهام صدیقی مقدم پور، متخصص زنان و زایمان:

جنسیت بچه درست در همان لحظه لقاح انجام شده و تخم تشکیل می شود، مشخص می شود. اما برای تشخیص جنسیت جنین و این که دختر است یا پسر با انجام سونوگرافی در هفته 17 یا 18 بارداری مشخص می شود. این که خانم ها بعد از بارداری می گویند که چه مواد غذایی بخوریم تا جنین مان دختر یا پسر شود، اصلا درست نیست و قبل از بارداری است که باید مصرف مواد غذایی را شروع کرد. وگرنه بعد از  لقاح تخم دیگر نمی توان جنسیت جنین را تغییر داد.

همچنین ببینید
بوسیدن چه فوایدی برای بدن دارد
امکان حدس ابتلا به ام اس در هنگام تولد
تب زرد چه علائمی دارد؟راه درمانش چیست؟
رابطه در بارداری، منی ضرر دارد؟
طلاق، بر رفتار کودکان، چه اثراتی دارد؟
لاک زدن برای دختر بچه های زیر 7 سال، چه عوارضی دارد؟
دخانیات، چه عوارضی بر بینایی دارد؟
پریودم عقب افتاده، چه دلیلی دارد؟
واکسن آنفلوآنزا در شیردهی، ضرر دارد؟
خشونت اقتصادی علیه زنان چه معنایی دارد

تازه های سلامت