حدس زدن جنسيت جنين، امکان دارد؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من۲۳سالمه تازه ازدواج کردم پریود نامنظمی دارم ۳ روز بعد از پریودم با همسرم رابطه داشتم ایشون منی خودشونو توری ختن و بعد یک هفته بازم منیشونو تو ریختن هر ٢بار هم بنظرمون همه منی از واژن من خارج شد احتمال بارداری هست؟ پسردار شدن یا دختردار شدن رو میشه حدس زد؟‎
پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود 100 را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.

پاسخ دکتر الهام صدیقی مقدم پور، متخصص زنان و زایمان:

جنسیت بچه درست در همان لحظه لقاح انجام شده و تخم تشکیل می شود، مشخص می شود. اما برای تشخیص جنسیت جنین و این که دختر است یا پسر با انجام سونوگرافی در هفته 17 یا 18 بارداری مشخص می شود. این که خانم ها بعد از بارداری می گویند که چه مواد غذایی بخوریم تا جنین مان دختر یا پسر شود، اصلا درست نیست و قبل از بارداری است که باید مصرف مواد غذایی را شروع کرد. وگرنه بعد از  لقاح تخم دیگر نمی توان جنسیت جنین را تغییر داد.

همچنین ببینید
استامینوفن خطرناک است؟ | چه محدودیتی برای مصرف دارد؟
دروغ گفتن کودکان، سن و سال دارد؟
استرس سمی است که پیر شدن را در پی دارد
کدو چه خاصیت هایی برای بدن دارد؟
سرطان در ایران چه هزینه هایی دارد؟
بغل کردن نوزاد، راه و روش دارد؟
سوال پرسیدن هم راه و روش دارد؟
ماساژ صورت چه تاثیراتی بر جلوگیری از چین و چروک ها دارد؟
جویدن غذا در جلوگیری از عفونت چه نقشی دارد؟
رعایت نکردن حفظ حریم های شخصی در خانواده چه پیامدهایی دارد

تازه های سلامت