توجه دولت یازدهم به مشکلات روستاییان/ ۳۷۰هزار شغل پایدار ایجاد شده‌است

توجه دولت یازدهم به مشکلات روستاییان/ ۳۷۰هزار شغل پایدار ایجاد شده‌است

توجه دولت یازدهم به مشکلات روستاییان/ ۳۷۰هزار شغل پایدار ایجاد شده‌است

جامعه > مشکلات مردم - دولت یازدهم در طول خدمت‌رسانی خود به روستاییان باعث ایجاد ۳۷۰هزار شغل پایدار برای آنها و افزایش رشد اقتصادی روستاها شده‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین همواره چند مشکل از سوی کاربران روستانشین سرویس مشکلات مردم به عنوان اساسی ترین مشکلات روستانشینان بیان می شود. اولین مشکل، موضوع آبرسانی و مقابله با بحران خشک سالی در روستاهاست. دومین مشکل درباره بحث اشتغال زایی در روستاها و توجه به اشتغال مولد و رشد اقتصادی در مناطق روستایی کشور است. سومین مشکل هم به مسایل کالبدی ومشکلات جاری روستاها مانند طرح هادی، جمع آوری زباله و راهسازی مربوط می شود.
درباره رسیدگی به مشکلات دسته دوم در روستاها که به مسایل اشتغال زایی و معیشت برمی گردد دولت یازدهم اعلام کرد ایجاد بیش از 368 هزار شغل پایدار روستایی در این دولت محقق شده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهوری از اعلام آمادگی 700 سرمایه گذار به صورت غیرمشارکتی در روستاها خبر داد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تا شهریورماه سال جاری بیش از 368 هزار و 771 شغل پایدار در روستاها ایجاد شده است.
رضوی در این باره توضیح داد: یکی از نتایج این بود که در نیمه دوم سال 92 در حالی که نرخ رشد اقتصادی در کشور منفی بود در روستاها مثبت شد و این رشد همچنان ادامه دارد.
به گفته او مشکلات زیرساختی روستاها نیز تا حدود زیادی رفع شده از جمله اینکه تا پایان سال 95 روستای بالای 10 خانوار بدون برق نخواهیم داشت و امروز 9/99 درصد روستاییان دارای نعمت برق هستند. همچنین 25 هزار روستاهای کشور تا پایان سال دارای اینترنت پرسرعت خواهند شد.
او آمار دقیق ایجاد اشتغال روستاییان را اینطور بیان کرد: دولت یازدهم در سال 1393 ، 170 هزار و 588 شغل، در سال 1394، 163 هزار و 62 شغل برای روستاییان ایجاد کرده و در سال 1395 بیش از 173 هزار شغل برای روستاییان ایجاد خواهد شد و تا کنون گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است.


46231

همچنین ببینید
احزاب توانایی هدایت دولت‌ها به سمت تحقق مطالبات مردم را دارند؟
فعالیت۸۰درصد کارخانجات فولادی با نصف ظرفیت/حمایت دولت ازخصولتی‌ها
عارف: دولت آمریکا راهی جز وتوی مصوبه سنای آمریکا ندارد/ این تصمیم تبعات جدی خواهد داشت
عارف: دولت آمریکا راهی جز وتوی مصوبه سنای آمریکا ندارد/ این تصمیم تبعات جدی خواهد داشت
مشکلات‌تان را بنویسید؛ ما با مسئولان در میان می‌گذاریم

تازه های اخبار