خادم‌الشریعه با شکست مقابل نفر دوم جهان از صدر جدول پایین آمد

خادم‌الشریعه با شکست مقابل نفر دوم جهان از صدر جدول پایین آمد
خادم‌الشریعه با شکست مقابل نفر دوم جهان از صدر جدول پایین آمد

شطرنج‌باز کشورمان در نهمین دیدار خود در مرحله پایانی مسابقات گرندپری بانوان جهان مقابل حریفی از چین شکست خورد.

به گزارش ایلنا، دور نهم از مرحله پنجم و پایانی رقابت‌های شطرنج گرندپری بانوان جهان امروز (سه‌شنبه) در شهر خانتی مانسیسک در روسیه پیگیری شد. در یکی از دیدارهای این دور، سارا سادات خادم‌الشریعه از ایران و ««ون جون جو» از چین به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی حریف چینی به پایان رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که این دو ورزشکار در مرحله دوم این رقابت‌ها در جدال با یکدیگر مساوی کرده بودند.

حریف امروز خادم‌الشریعه یکی از برترین‌های این رشته در دنیا محسوب می‌شود و هم‌اکنون نفر دوم ریتینگ جهانی است. این شطرنج‌باز چینی در مرحله دوم گرندپری که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام قهرمانی رسید.

خادم‌الشریعه با قبول اولین شکست خود در این مرحله 5 امتیازی باقی ماند و صدر جدول را از دست داد. وی در مرحله اول مسابقات گرندپری در موناکو در رده آخر ایستاد اما در مرحله دوم که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی دست یافت. با توجه به اینکه هر شطرنج‌باز فقط در سه مرحله می‌تواند شرکت کند، به همین دلیل خادم‌الشریعه در مراحل سوم و چهارم در گرجستان و چین حضور نداشت.

خادم‌الشریعه که این روزها نامش به دلیل حرکت جوانمردانه در دور هشتم بر سر زبان‌هاست، فردا (چهارشنبه) در دور دهم و ماقبل پایانی به مصاف «اولگا گیریا» از روسیه، نفر 30 رنکینگ جهانی قرار خواهد گرفت.

همچنین ببینید
عجیب ترین عمل های زیبایی رایج در جهان
دو شرط شکست‌ناپذیری ملت ایران از زبان سردار سلیمانی
نالیوود، دومین سینمای بزرگ جهان
هاشمی رفسنجانی:برجام یک سند بین‌المللی است/ کنگره آمریکا با تمدید تحریم‌های ایران نه تنها در جهان، بلکه در خود آمریکا تحقیر و منزوی خواهد شد
جرم آیت‌الله لاریجانی ایستادگی در مقابل رفع حصر است
اولین‌های شگفت‌انگیز جهان؛ از خاویار ایران تا بیشترین میزان تماشای فیلم‌های مستهجن در پاکستان+نقشه

تازه های اخبار