روز اول بعد از سزارین، چگونگی مراقبت

بهبودی در بیمارستان پس از زایمان سزارین

هنگامی که پرستار و متخصص بیهوشی از ثبات علایم حیاتی شما اطمینان یافتند و از بی حسی به حالت عادی برگشتید از اتاق ریکاوری مرخص می شوید. این موضوع ممکن است یک تا سه ساعت بعد از زایمان اتفاق بیفتد. با یک برانکارد به اتاقی در بخش، جایی که مابقی دوره بهبودی را در آن می گذرانید منتقل می شوید.

روز زایمان سزارین
در روز سزارین باید فقط برای ماندن در تختخواب برنامه ریزی کنید. به شما یک سوند وصل می کنند پس برای بلند شدن و رفتن به دستشویی نگران نباشید. اگر جراحی خود را صبح زود انجام داده باشید شاید ترجیح دهید هنگام غروب از جای خود بلند شوید حتی اگر فقط در حد نشستن بر روی صندلی باشد. حتماً از پرستار خود سوال کنید تا ببینید که بلند شدن مانعی دارد یا خیر. هنگامی که برای اولین بار از جای خود بلند می شوید مطمئن باشید کسی برای کمک به شما در آنجا حضور داشته باشد.

اگرچه هنوز برخی از پزشکان ترجیح می دهند بیماران بلافاصله پس از سزارین هیچ نوع غذایی نخورند، اما بسیاری از دکترها در حال حاضر کمی بعد از جراحی اجازه خوردن و آشامیدن به خانم ها می دهند. اگر احساس تهوع دارید بهتر است چیزی نخورید ولی اگر احساس گرسنگی می کنید نوشیدن مایعات و خوردن مقدار کمی غذای جامد احتمالا خوب باشد.

مانند خانم هایی که زایمان طبیعی داشته اند انتظار مقداری خونریزی مهبلی (نفاس) را بعد از سزارین داشته باشید. خونریزی ممکن است در طول چند روز اول بعد از جراحی کاملا شدید باشد. اکثر خانم هایی که زایمان سزارین انجام داده اند بر روی پوست خود بخیه هایی دارند و نگران اذیت شدن از کشیدن بخیه ها هستند، ولی نگران نباشید زیرا کشیدن بخیه ها یک روش سریع و بدون درد است.

همچنین ببینید
دیابت در بارداری، نیاز به مراقبت؟
تغذیه نوزاد نارس، مراقبت مادرانه!
مراقبت از سلامت موها با کنترل سطح فریتین
اصول مراقبت از رگ ها
قد و وزن بچه، چگونگی کنترل
پوشک بچه، چطوری از پوستش مراقبت کنم؟
مراقبت از نوزاد، جوانه گندم یبوست میاره؟
پس از زایمان، اینگونه از خود مراقبت کنید!
کاهش خونریزی سزارین، خلاصی از دردسرهای زایمان
دیابت در کودکان، مراقبت های لازم روزانه

تازه های سلامت