چرا چهارشنبه آخر ماه صفر نحس است؟

چرا چهارشنبه آخر ماه صفر نحس است؟
حجت الاسلام و المسلمین مهدی شهر باف کارشناس مذهبی با اشاره به چهارشنبه اخر ماه صفر گفت: در روایتی از امام علی(ع) آمده است که شخصی نزد امام علی(ع) آماده و از امیر المومنین(ع) سوال می‌کند که بعضی‌ها  به روز چهارشنبه فال بد می زنند. منظور چیست؟  حضرت(ع) می گوید آخرین چهارشنبه ماه در محاق قرار گرفته است. محاق سه روز آخر ماه می باشد که امسال آخرین چهاشنبه  ماه صفر در آن واقع شده است .
وی افزود: در چهارشنبه آخر ماه، هابیل برادر خود را به شهادت رساند. همچنین  در قرآن اشاره شده است که در این روز خداوند بادی را به سوی قوم عاد فرستاد که موجب هلاکت آنها شده است.
این کارشناس مذهبی ادامه داد: در قرآن چهارشنبه آخر ماه صفر که عذاب بر قوم عاد نازل شد ، یوم نحس تعبیر شده است.  در کتاب  (تفسیر عثنی عشری ج12ص378 و منهاج الصادقین ج 9،ص100)  در خصوص ادامه پیدا کردن روز های نحس صحبت شده است.
این کارشناس مذهبی تصریح کرد: از حضرات معصومین (ع) در این موارد برای دفع  و دوری از فال بد زدن به صدقه دادن،  قرائت قرآن ، دعا خواندن و توکل برخدا اشاره کرده اند.
شهر باف در پایان اضافه کرد: فردا چهارشنبه آخر ماه روزی که در باره اش صحبت کردیم و مصادف با شهادت امام رضا(ع) است. بنابر این انجام مواردی که در بالا ذکر شد، قطعا تأثیر گزار است.
باشگاه خبرنگاران
همچنین ببینید
ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم در جلسه روز چهارشنبه شورای نگهبان
قیمت ارز و سکه،چهارشنبه 29 دی
مدافع عراقی مدنظر پرسپولیس چهارشنبه می‌آید
جزئیات کامل جنایت چهارشنبه اراک / بازجویی از قاتل بی رحم و آخرین گفته های بازپرس پرونده+ فیلم و عکس
قیمت ارز و سکه، چهارشنبه 22 دی
بهای جهانی طلا امروز چهارشنبه
پاسخ دبیر هیات دولت به شایعه تعطیلی چهارشنبه ۲۲ دی ۹۵
چهارشنبه ۲۲ دی؛ مدارس تهران باز است

تازه های اخبار