جلوگیری از سکته مغزی با داروهای روماتیسم مفصلی

سکته مغزی به دلیل فقدان اکسیژن باعث بروز اختلالات جسمی در فرد میشود .این اختلالات در واقع پیامدهای سکته مغزی می باشند.مرگ سلول های مغزی از جمله عوارض سکته های مغزی است که ممکن است  به اختلال در صحبت، درک سخنان و فلج اندام ها منجر می شود.داروی درمان روماتیسم مفصلی از مرگ سلول های مغزی افرادی که سکته مغزی کرده اند، جلوگیری می کند.

درهمین راستا در دانشگاه منچستر تحقیقی روی جانوران جونده ای انجام شد که دچار سکته شده بودند. محققان این دانشگاه داروی ضد تورمی به نام (IL-۱Ra) را برای درمان حیوانات به کار بردند که برای درمان «آرتریت روماتوئید» یا همان روماتیسم مفصلی نیز به کار می رود. آنها متوجه شدند استفاده از این دارو مرگ سلول های مغزی را محدود می کند و علاوه برآن به تولید عصب های جدید در مغز بیمار نیز کمک می کند.

این گروه تحقیقاتی همچنین متوجه شدند جوندگانی که در مراحل اولیه پس از سکته با این دارو درمان شدند، دچار صدمات مغزی کمتری می شوند. علاوه برآن چند روز پس از درمان با این دارو، در بدن حیوان تعدادی اعصاب جدید نیز مشاهده شد.

محققان اعلام کرده اند در مراحل اولیه چند آزمایش کلینیکی که در دانشگاه منچستر انجام شده، این یافته ها مورد تایید قرار گرفته اند. اما در این زمینه به آزمایش های بیشتری نیاز است.

منبع: خبرپو

همچنین ببینید
برنامه جدید وزارت بهداشت برای کاهش حملات مغزی و قلبی
جلوگیری با کاندوم، احتمال بارداری؟
آیا برندهای آرایشی معروف می توانند از جوش زدن جلوگیری کنند
راه های جدید برای تشخیص آسیب مغزی در NFL
9 راهکار برای جلوگیری از لرزیدن در هوای سرد
علائم دیابت در بارداری، جلوگیری از مرگ جنین
صرع! پیامد های خطرناک سکته را بشناسید
جلوگیری از بارداری با قرص، چاق می شم؟
با مصرف روزانه آجیل از بروز بیماری های قلبی و سرطان جلوگیری کنید
روش جلوگیری مردانه، راهی هست؟

تازه های سلامت