ثبت سفارش ۵ خودروساز اروپایی برای ورود به ایران متوقف می‌شود

ثبت سفارش ۵ برند خودروسازی اروپایی برای ورود به بازار ایران، با دستور مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت از روز پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ متوقف می‌شود.

مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت بر نمایندگی‌های شرکت‌های خارجی در ایران نظارت دارد و مجوز فعالیت شرکت‌های ایرانی را که از شرکت‌های اصلی برای ثبت نمایندگی در ایران تائید‌ شده‌اند، برای فعالیت در ایران صادر می‌کند.

بدین ترتیب مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت نام ۵ شرکت خودروساز اروپایی را که مجوز نمایندگانشان در ایران تاکنون تمدید نشده است، به دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است تا از روز پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ثبت سفارش نشوند.

به نظر می‌رسد دلیل اینکه مرکز امور اصناف بازرگانان پیش از اتمام موعد مقرر لیست شرکت‌ها و برندهای واردکننده واسطه‌ای را به دفتر مقررات اعلام کرده، محرز شدن ناتوانی این شرکت‌ها در اخذ مجوز از شرکت مادر تا تاریخ معین بوده است.

برخی از شرکت‌های نامبرده در این نامه، واردکننده واسطه‌ی برندهای اروپایی هستند که با وجود فعال بودن ثبت‌ سفارش، تاکنون نتوانسته‌اند خودرویی وارد کشور کنند. این در شرایطی است که این شرکت‌ها مجوز فعالیت از اصناف برای فعالیت در ایران را دارند.

شرکت‌های مذکور در نامه‌ی مرکز اصناف و امور بازرگانان هنوز موفق به کسب رضایت شرکت‌های اصلی در مذاکرات با این شرکت‌ها نشده‌اند.

بر اساس برخی اظهارنظرها، شرکت‌های خودروساز اروپایی تمایلی به ارائه‌ی نمایندگی به شرکت‌های فعلی ایرانی ندارند. دلیل این تمایل نداشتن، ضعف برخی از این نمایندگی‌ها در ارائه خدمات متناسب با استانداردهای شرکت مادر است.

در این حال عده‌ای از دست‌اندرکاران حوزه‌ی واردات خودرو معتقدند بسیاری از خودروسازان معتبر جهانی در انتظار نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بودند تا بر اساس فضای جدید تصمیم خود در خصوص ورود به بازار ایران را عملی کنند.

همچنین ببینید
سال 2017؛ سال ورود هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به کسب‌وکارها
برای موفقیت استقلال دعا می‌کنم/ سر کری‌خوانی با مهدی رحمتی اشتباه کردم
عرضه دوباره اندروید نوقا برای HTC 10 از سه هفته آینده شروع خواهد شد
ساخت آسمان‌خراش 5 کیلومتری برای تصفیه هوا + تصاویر
هایلایت ۱۶۸: دنا پلاس و پژو 207 صندوقدار ایران خودرو معرفی شدند
اپل ۴ آگهی تلویزیونی برای ایرپادهایش منتشر کرد
می خواهم با استقلال اوج بگیرم / برای دربی لحظه شماری می کنم / به بازوبند فکر نمی کنم
ایرانسل سرویس حساب چند کاربره را برای مشترکان دائمی فعال کرد
روش ابداعی در جی ۶ ال جی برای ممانعت از داغ شدن باتری و انفجار احتمالی
اچ‌‌تی‌سی به دلیل وجود مشکل نرم‌افزاری در اندروید نوقا، عرضه این بروزرسانی را برای HTC 10 متوقف کرد

تازه های علم و فناوری