"همسایه" به شبکه افق رفت

"همسایه" به شبکه افق رفت

به گزارش فرهنگ نیوز، پیاده روی اربعین حسینی چند سالی است که با شور و حال خاصی برگزار می شود و باشکوه ترین اجتماع انسانی را در کربلای معلی رقم می زند، اجتماعی برآمده از احساسی مشترک در میان پیروان مذاهب مختلف اسلامی و حتی غیر مسلمانانی که شیفته حسین و عاشورا هستند.

بعد از پایان مراسم اربعین یک پیاده روی دیگر هم جلب توجه می کند، همه ساله در دهه انتهایی ماه صفر بسیاری از ایرانیان با پای پیاده و از شهرهای مختلف راهی مشهد مقدس می شوند تا در سالروز شهادت امام رضا(ع)، در حرم رضوی باشند و در این بین شاهد حضور گروهی از عراقی ها در کشورمان هستیم که از ماه ها و روزها پیش پای پیاده برای شرکت در مراسم سوگواری سالروز شهادت امام رضا(ع) عازم ایران بوده اند.

مهمان نوازی عراقی ها در مسیر پیاده روی اربعین زبان زد خاص و عام است اما ایرانی ها نیز مهمان نوازانی دارای شهرت جهانی هستند، زائران عراقی که برای زیارت حرم امام هشتم(ع) به ایران می آیند هم مهمان کسانی می شوند که در طول مسیر، با آنها روبرو می شوند.

«همسایه» مستندی است درباره تلاش گروهی از مردم کشورمان برای پذیرایی از زائران عراقی در طول مسیر پیاده روی به سمت مشهد است، آنها سعی می کنند مکان های مناسب برای اسکان زائران عراقی فراهم آورند و پذیرایی از آنها در طول مسیر را به بهترین نحو انجام دهند.

این مستند به کارگردانی امیر زبهیده و تهیه کنندگی وحید چاووش ساعت 20:30 امروز 9 آذر ماه پخش از شبکه افق پخش می شود.

همچنین ببینید
"ضد کلیشه" در اولین قدم سراغ مهراب قاسم‌خانی رفته و در مورد "هنر ارزشی" چند سوال از او پرسیده
«شهرکی ها» سریال طنز شبکه ۳
سکوت مجری "متن ؛حاشیه" شکسته شد/ نه ممنوع الکار شدم و نه ممنوع التصویر
مجری "متن ؛حاشیه" سکوت خود را شکست
مردی به رنگ آرامش در "سرزمین نخبگان"
رونمایی از "فصل نرگس" در سی و پنجمین جشنواره فيلم فجر+ عکس
پخش «فرمانده 3» از شبکه سوم سیما
ورود «پول‌های مشکوک» به شبکه نمایش خانگی
به بهانه توزیع فیلم «بادیگارد» در شبکه نمایش خانگی/ تهمت به یک محافظ!
"رادیو جمعه" همیشه حرفش را زده است

تازه های فرهنگ و هنر