چرا سم عقرب میلیون‌ها دلار می‌فروشد؟

معمولا مردم به دلایل قابل توجیهی عقرب ها را دوست ندارند. عقرب ها شکل ترسناکی دارند و از سوی دیگر، نیش آنها زهرآگین و کشنده است؛ هر چند می توان گفت، درباره خطرناک بودن نیش عقرب، همواره مبالغاتی صورت گرفته است، زیرا از میان هزاران نوع عقرب فقط زهر 25 نوع عقرب قادر به کشتن انسان است.

در میان چنین تنفر ریشه داری نسبت به عقرب ها، ثابت کردن این که عقرب ها شر مطلق نیستند کار دشواری خواهد بود.

دستاوردهای نظری و تجربی دانشمندان ثابت می کند که زهر عقرب داروی اثربخشی در زمینه پزشکی و درمان بیماری ها به شمار می رود. به همین دلیل تولید و فروش زهر عقرب به روش مناسبی برای تولید ثروت و کسب درآمد برای برخی افراد تبدیل شده است.

زهر عقرب حاوی پروتئین هایی است که می تواند برای درمان بیماری های از جمله روماتیسم مفصلی ( آرتریت روماتوئید)، بیماری های التهاب روده و بیماری اسکلروز متعدد استفاده شود. این بیماری ها که بسیاری از افراد را به ستوه آورده اند، می توانند حداقل تا حدودی با این موجودات ترسناک درمان شود.

با توجه به این حقیقت هر گالن زهر عقرب 39 میلیون دلار  قیمت دارد و از این روی زهر عقرب در زمره گرانترین مایعات دنیا قرار می گیرد.

منبع:تابناک

همچنین ببینید
طلای جهانی به بالای ۱۲۰۰ دلار صعود کرد
نرخ رسمی دلار کاهش یافت
الزام همه شرکت‌های نهادهای نظامی و خیریه‌ها برای ارائه اطلاعات به سازمان بورس/ جریمه تا 250 میلیون تومانی در انتظار متخلفان
ارزانی سکه در پی سرگیجه دلار
درآمد نفتی کشور تا پایان سال به ٤١ میلیارد دلار می رسد
درآمد نفتی کشور تا پایان سال به ٤١ میلیارد دلار می رسد
آخوندی: سالانه ۵ میلیارد دلار از خارجی‌ها بلیت می‌خریم
افزایش قیمت سکه / دلار 3 هزار و 936 تومان +جدول
دوره گرانی نفت رسید/ افزایش درآمد نفتی ایران به ۴۱ میلیارد دلار
توافق هسته‌ای ابلهانه بود/وای یک میلیاردو 700 میلیون دلار! نمی‌فهمم

تازه های اخبار