دو راهکار برای خالی کردن حافظه در گوگل پیکسل

دو راهکار برای خالی کردن حافظه در گوگل پیکسل
دو راهکار برای خالی کردن حافظه در گوگل پیکسل

میزان حافظه در گوشی‌های Google Pixel قابل افزایش نیست. بنابراین هر کاربری که قصد خرید این گوشی را داشته باشد باید مطمئن شود که فضای خالی مناسب برای برنامه‌ها، بازی‌ها و ذخیره سایر اطلاعات در اختیار خواهد داشت. خوشبختانه، گوگل ابزار‌هایی را برای آزاد کردن فضای حافظه در این گوشی‌ها قرار داده است.

ما در این مقاله به بررسی دو نمونه از این ابزار‌ها می‌پردازیم. یکی از این ابزار‌ها در قسمت تنظیمات حافظه گوشی و دیگری در Google Photos قرار دارد.

خالی کردن حافظه گوشی از طریق حذف عکس‌ها و ویدیو‌هایی که در فضای ابری آپلود شده‌اند

گوگل کار خالی کردن حافظه گوشی را از طریق پاک کردن عکس‌ها و ویدیو‌هایی که قبلا ذخیره شده‌اند، بسیار آسان کرده است. این ویژگی رایگان بوده و با بالاترین کیفیت ممکن از طریق Google Photos قابل دسترسی است.

برنامه Google Photos را باز کنید. بر روی دکمه منو (سه خط زیر هم) کلیک کنید. در صفحه باز شده گزینه “Free up space” را انتخاب کنید.

چند لحظه صبر کنید تا تصاویر ذخیره شده در فضای ابری در قالب یک جدول برای شما نمایش داده شود. بر روی گزینه “Remove” کلیک کنید تا این تصاویر از حافظه گوشی پاک شوند.

 

توجه داشته باشید که این تصاویر و ویدیو‌ها همچنان با همان کیفیت از طریق Google Photos قابل دسترسی هستند و می‌توانید مجددا آن‌ها را دانلود نمایید.

خالی کردن فضای حافظه از طریق حذف برنامه‌های بلا‌استفاده و دانلود‌های قدیمی

Pixel یک ابزار مفید و مخفی در قسمت تنظیمات خود دارد. این ابزار اطلاعاتی که برای مدت زیادی (بیشتر از ۳۰ روز) دست نخورده باقی مانده‌اند را شناسایی کرده و این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که فقط با یک کلیک همه آن‌ها را یکجا حذف نمایید.

نوار نوتیفیکیشن را پایین کشیده و بر روی گزینه مربوط به تنظیمات (Settings) کلیک کنید. در صفحه باز شده، گزینه Storage را انتخاب کنبد.

بر روی دکمه منو (سه نقطه زیر هم) که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد، کلیک کنید. گزینه “Free up space” را انتخاب کنید. مواردی که قصد پاک کردن آن‌ها را دارید انتخاب کنید. (این موارد شامل تصاویر و ویدیو‌ها، دانلود‌ها و برنامه‌ها می‌شوند) بر روی گزینه Free up که در پایین و سمت راست صفحه قرار دارد کلیک کنید.

 

تمام شد! گوشی همه آیتم‌ها را پاک می‌کند. حال می‌توانید به صفحه قبل برگردید و ببینید که چه مقدار فضای خالی در اختیار دارید. هرچند ۳۲ گیگابایت فضای خالی برای اکثر کاربران گوشی‌های گوگل پیکسل، فضای کافی و مناسبی است، اما دانستن این مطلب که همیشه راهی برای خالی کردن فضای حافظه وجود دارد نیز خالی از لطف نیست.

نوشته دو راهکار برای خالی کردن حافظه در گوگل پیکسل اولین بار در پدیدار شد.

همچنین ببینید
گوگل چگونه اپلیکیشن‌های مخرب را شناسایی می‌کند؟
5 دلیل برای آنکه بدانید گوشی‌های ایرانی شکست خورده‌اند!
جستجو برای یافتن هواپیمای پرواز MH370 مالزی متوقف شد
آی او اس Evernote 8.0 برای افزایش سرعت و سادگی بازطراحی شد
۴ دلیل برای آنکه نیسان جوک نخریم!
تقاضا برای حسگر تصویر CMOS افزایش یافت
امکان رزرو هتل‌های ایران با کارت‌های اعتباری بین المللی برای خارجی‌ها فراهم شد
هشدار برای کاربران مرورگر کروم
راه‌گشایی برای داروها با امواج مافوق صوت
افزایش ماندگاری داروی درمان سرطان پستان با راهکار محققان ایرانی

تازه های علم و فناوری