اپل بروزرسانی عمومی بتا 4 آی او اس 10.2 را عرضه کرد

اپل امروز چهارمین نسخه‌ی عمومی بتا از آی او اس 10.2 را عرضه کرد. این بروزرسانی در حال حاضر برای توسعه‌دهندگان در دسترس است و در هفته‌های آینده کاربران نیز می‌توانند آن را دانلود و نصب کنند.

عرضه‌ی نسخه‌ی عمومی بتا روشی است که اپل برای آزمایش نسخه بعدی سیستم‌عامل‌های خود، قبل از عرضه رسمی آن‌ها استفاده می‌کند. با استفاده از این روش، احتمال بروز خطا در نسخه اصلی کاهش می‌یابد و همچنین مشکلات احتمالی بررسی و برطرف می‌شود.

برخلاف نسخه توسعه‌دهندگان، نسخه بتای عمومی کاملا رایگان است و هر کاربری می‌تواند با عضو شدن در برنامه نرم‌افزاری بتای اپل، به دانلود و نصب این نسخه‌ها اقدام کند. اگر شما هم در برنامه بتا عضو هستید، می‌توانید این نسخه را دانلود و نصب کنید؛ زیرا هم‌اکنون به‌صورت OTA قابل دسترسی است.

گوگل نیز به‌تازگی برنامه‌ای راه‌اندازی کرده است که به کاربران اجازه دسترسی به نسخه توسعه‌دهندگان می‌دهد.

سیستم‌عامل آی‌اواس 10 که در شهریورماه عرضه شد؛ در حال حاضر روی بیش از ۶۰ درصد دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس نصب شده است. مانند نسخه دوم و سوم از بروزرسانی عمومی بتای آی او اس 10.2، در این نسخه نیز شاهد برطرف شدن ایرادها و باگ‌ها هستیم.

اگرچه باید اذعان کرد هنوز ایراداتی وجود دارد؛ از جمله طولانی بودن زمان اجرای اپلیکیشن‌ها. همچنین پس از حذف یک اپلیکیشن نمی‌توان دوباره آن را بازیافت. البته ایرادات دیگری نیز می‌توان ذکر کرد؛ مانند اتصال دستگاه‌های آی‌اواس با کامپیوترهایی که به خاطر عدم هماهنگی با نسخه آیتونز نصب‌شده بر روی آن‌ها، احتمال حذف محتوا وجود دارد.

همچنین ببینید
نسخه تحت وب لینکدین با طراحی جدیدی بروزرسانی می‌شود
زمان عرضه پژو 2008، پژو 301 و پژو 208
آپدیت گوگل پلی سرویس 10.2 با قابلیت Instant Tathering عرضه شد
عرضه به‌روزرسانی اندروید نوقا برای اکسپریا Z5، اکسپریا Z3+ و تبلت اکسپریا Z4 متوقف شد!
سونی آپدیت اندروید 7.0 نوقا برای اکسپریا زد 5 را از دسترس خارج کرد (بروزرسانی شد)
ایسوس ذنفون 4 در ماه می عرضه می‌شود
آیپدهای جدید اپل تا نیمه دوم ۲۰۱۷ عرضه نخواهند شد
سوپر ماریو ران ماه مارس برای اندروید عرضه می شود
به‌روزرسانی اندروید ویر 2.0 در تاریخ نهم فوریه عرضه خواهد شد
آپدیت اندروید 7.0 نوقا برای اکسپریا زد 3 پلاس عرضه شد

تازه های علم و فناوری