کارشناس روس: تردیدها در روابط واشنگتن و مسکو بیشتر می‌شود

کارشناس روس: تردیدها در روابط واشنگتن و مسکو بیشتر می‌شود

بین الملل > اروپا - ایرنا نوشت: هفته نامه روسی آرگومنتی ای فاکتی نوشته است: زمان کوتاهی تا آغاز کار ترامپ باقی مانده است، اما اکنون شاید بتوان پررنگ تر از روزهای بعد از پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری، تردیدها نسبت به نوع تعامل آمریکا و روسیه را دید.

این هفته نامه پرشمارگان که بنابر آمارهای رسمی با بیش از 6.5 میلیون خواننده پر مخاطب ترین نشریه روسیه شناخته می شود، درتازه ترین شماره خود در مقاله «آیا می توانیم با آمریکا کنار بیاییم؟» به قلم فئودرو لوکیانوف کارشناس ارشد امور بین المللی، چشم انداز روابط مسکو و اشنگتن را در دوره ترامپ بررسی کرده است.

لوکیانوف در این مقاله که در کانال مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه انتشار یافته، نوشته است: کف زدن در کرملین برای انتخاب ترامپ اشتباه است و همچنین در شان یک ابرقدرت جهانی نیست. افزون بر آن، تاریخ روابط مسکو و واشنگتن چه در دوره شوروی و چه پس از آن، مانند نمودار سینوسی (دارای افت و خیز) بوده است، زیرا در دوران یک رئیس جمهوری در آمریکا رشد و در دوره دیگر از حزب مقابل کاهش یافت.
کارشناس روس ادامه داده است: درست است که ترامپ نخست در صدد حل مشکلات داخلی آمریکا بر می آید و کمتر تلاش می کند «روسیه را اصلاح کند»، اما این دیدگاه از دوران باراک اوباما شروع شده بود، ولی خیلی زود مایوس شد و تصمیم گرفت مسکو را پس بزند.
از سوی دیگر، هر چند روسیه و آمریکا تاریخ مختلف اما منافع مشترک بسیار زیادی دارند، اما نباید فراموش کرد که ترامپ نه به پوتین و نه به روسیه به گونه رسمی ابراز علاقه نکرده است، بلکه به زبان خود گفته «پوتین فردی خاص و اوباما خیلی ذلیل است. او به رئیس جمهوری آمریکا احترام نمی گذارد ولی به من احترام خواهد گذاشت.»
لوکیانف در پایان نوشته است: باید دانست که از این سخن ترامپ سیاست های کاملا مختلفی می تواند برداشت و اجرا شود و اکنون باید نشست و دید که فیل (نماد حزب جمهوریخواه آمریکا) و خرس روسی چگونه با هم تقابل خواهند کرد؟

4949

همچنین ببینید
بازی با جان نوزادان برای سودجویی بیشتر+تصاویر
احتمال کشف اجساد قربانیان در عمیات امروز بیشتر شد/کشف کپسول جدید
آمادگی قرارگاه خاتم‌الانبیاء برای کمک‌رسانی بیشتر برای آواربرداری پلاسکو
صفایی فراهانی:در دولت احمدی نژاد،بدهی بدهکاران بانکی12برابرشد/فوت هاشمی رای روحانی را بیشتر می کند
راهپیمایی اعتراضی زنان در واشنگتن آغاز شد/حضور کری در میان معترضان
حمایت سندرز از تظاهرات زنان در واشنگتن
ریزش افقی ساختمان پلاسکو تلفات را بیشتر می کرد/ ستاد بحران از ابتدا نباید می گذاشت مردم تجمع کنند
شهابی به عنوان رئیس دپارتمان روابط عمومی فدراسیون فوتبال انتخاب شد
ارائه تسهیلات بیشتر توسط سفارت ایران به گردشگران جمهوری چک

تازه های اخبار