مرکل: آلمان باید با حملات سایبری روسیه مقابله کند

مرکل: آلمان باید با حملات سایبری روسیه مقابله کند

بین الملل > اروپا - ایرنا نوشت: آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: آلمان باید با حملات هماهنگ شده سایبری روسیه که تقریبا همه روزه شده است، مقابله کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، وی امروز (سه شنبه) افزود: من نمی دانم که آیا روسیه عامل حمله سایبری اخیر علیه گروه 'دویچه تله کام' بوده است یا نه اما مسلم است که ما باید به چنین حملاتی قاطعانه پاسخ دهیم.
برونو کال رئیس سرویس اطلاعاتی و امنیتی آلمان نیز در این باره هشدار داده بود که روسیه احتمالا در فکر حمله به زیرساخت های سایبری انتخابات سال آینده این کشور است.
این مقام آلمانی گفت: روس ها به فکر حملات هکری به کشورهای اتحادیه اروپا، بویژه آلمان در طول برگزاری انتخابات سراسری سال ۲۰۱۷ هستند.
تارنمای رادیو صدای آلمان (دویچه وله) نیز چندی پیش اعلام کرد، سازمان امنیت داخلی آلمان (سازمان حفاظت از قانون اساسی)، روسیه را متهم کرده که پشت حمله سایبری سازمان‌یافته به کامپیوترهای دولت و پارلمان آلمان است.
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست نیز اخیرا نوشت: دولت آمریکا رسماً روسیه را به تلاش برای اخلال در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق حملات گسترده سایبری و نفوذ به سامانه کامپیوتری کمیته ملی حزب دموکرات و دیگر مقام های سیاسی آمریکایی متهم کرده است.
روسیه تاکنون بارها اتهام انجام حملات سایبری علیه شبکه های کامپیوتری آمریکا یا حمایت از چنین اقداماتی را تکذیب کرده است.

4949

همچنین ببینید
هشدار درباره ادامه حملات سایبری به بانکها!
تعامل و اصلاح، مهمترین راهکار برای مقابله با متخلفین است
صدور مجوز اخذ وام از روسیه/ واحد پول ایران، تومان و برابر با 10 ریال تعیین شد
هنگام بروز حوادث تمامی دستگاه‌ها باید پای کار باشند
فشار بر کره‌شمالی باید ادامه یابد

تازه های اخبار