«وقف» بستر مناسب تقویت زیرساختهای کشور است

«وقف» بستر مناسب تقویت زیرساختهای کشور است

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ نادر قاضی‌پور همزمان با دهه وقف اظهار کرد: وقف، سنتی ارزشی در اسلام بوده و ماهیت وقف، توسعه، آبادانی و محرومیت‌زدایی در جامعه است.

وی با بیان اینکه وقف صدقه جاریه بوده و خداوند متعال در قرآن کریم، حسنات بی‌شماری برای واقف در نظر گرفته است، تصریح کرد: امام راحل با براندازی نظام طاغوت و ایجاد نظام جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از ارزشهای اسلامی مانند وقف را در جامعه ایران احیا کرد. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شاهد ساخت و ساز مراکز آموزشی و پژورشی، بیمارستانها و مراکز درمانی خیرساز در کشور هستیم، افزود: برخی از این زیرساختهای مهم در اراضی وقفی طبق نیت واقف شکل گرفته است و مصارف عمومی دارد.

قاضی‌پور با بیان اینکه وقف در شکل‌دهی و تقویت زیرساختها در ابعاد مختلف نقش بسزایی دارد، تاکید کرد: دولت در جریان تقویت زیرساختها از توان مالی بالایی برخوردار نیست و وقف ابزار کمک حال دولت در این راستا به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه وجود موقوفات فراوان در کشور نشانه تثبیت فرهنگ وقف در جامعه است، افزود: باید در راستای فرهنگ‌سازی وقف بیشتر تلاش کنیم و آن را به جوانان بشناسانیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری برای خروج از مشکلات و تنگناهای تحریمها، اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند و مردم هم در این جریان با تکیه بر وقف می توانند در این عرصه نقش ایفا کنند.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
افزایش مصرف گاز در شمالغرب کشور
بازرسی فیزیکی ۴۰ درصد از محموله‌های وارداتی به کشور
حضرتی: ورود ایرباس به کشور از دستاوردهای تاریخی برجام است
آخرین وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌های کشور
تبعات درگذشت آیت‌الله هاشمی بر فضای سیاسی کشور/رویکرد جریان اصلاحات در انتخابات96
راه‌اندازی اولین ایستگاه کارگری کشور در شهر مریوان
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی: شاید ریزپرنده وارد شده به منطقه ممنوعه وابسته به خارج از کشور باشد
مثبت اندیشی اینگونه تقویت می شود
صفحه اول روزنامه های سیاسی اقتصادی و اجتماعی سراسری کشور چاپ 28 دی

تازه های اخبار