باخت سارا خادم‌الشریعه مقابل نایب قهرمان جهان

دور نهم از مرحله پنجم و پایانی رقابت‌های شطرنج گرندپری بانوان جهان امروز (سه‌شنبه) در شهر خانتی مانسیسک در روسیه پیگیری شد. در یکی از دیدارهای این دور، سارا سادات خادم‌الشریعه از ایران و ««ون جون جو» از چین به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی حریف چینی به پایان رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که این دو ورزشکار در مرحله دوم این رقابت‌ها در جدال با یکدیگر مساوی کرده بودند.

حریف امروز خادم‌الشریعه یکی از برترین‌های این رشته در دنیا محسوب می‌شود و هم‌اکنون نفر دوم ریتینگ جهانی است. این شطرنج‌باز چینی در مرحله دوم گرندپری که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام قهرمانی رسید.

خادم‌الشریعه با قبول اولین شکست خود در این مرحله 5 امتیازی باقی ماند و صدر جدول را از دست داد. وی در مرحله اول مسابقات گرندپری در موناکو در رده آخر ایستاد اما در مرحله دوم که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی دست یافت. با توجه به اینکه هر شطرنج‌باز فقط در سه مرحله می‌تواند شرکت کند، به همین دلیل خادم‌الشریعه در مراحل سوم و چهارم در گرجستان و چین حضور نداشت.

خادم‌الشریعه که این روزها نامش به دلیل حرکت جوانمردانه در دور هشتم بر سر زبان‌هاست، فردا (چهارشنبه) در دور دهم و ماقبل پایانی به مصاف «اولگا گیریا» از روسیه، نفر 30 رنکینگ جهانی قرار خواهد گرفت.

تسنیم

همچنین ببینید
سوء استفاده سایت های مهم جهان از رونالدینیو
لیورپول بازی برده را به بورنموث باخت
لیورپول بازی برده را باخت
بانوان راگبی ایران در تورنمنت آلمان نایب قهرمان شدند
پاوراسلاید قهرمان اسکیت رول بال بانوان دستجات آزاد کشور شد
برگزاری رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های والیبال نشسته جهان ۲۰۱۷ در ایران
طارمی به همان اندازه که طرفدار دارد دشمن هم دارد/ همه تیم‌ها مقابل پرسپولیس 200 درصد توان می‌گذارند
کردستان قهرمان پهلوانی و زورخانه‌ای بسیج و جعفری پهلوان سال ۹۵ بسیج شد
نیمار مقابل اوساسونا غایب است
نمره خوب آزمون مقابل زنیت سن پترزبورگ

تازه های ورزش