سهیل واحدی قهرمان اسنوکر جهان شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان امروز سه شنبه نهم اذرماه بین سهیل واحدی قهرمان شایسته کشورمان و اندریو پاجت از کشور ولز برگزار شد و ملی پوش ایران با پیروزی 8 بر یک  قهرمان جهان در سال 2016 شد و  موفق شد مدال طلای رقابت های جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورد. واحدی با کسب این قهرمانی پس از حسین وفایی به عنوان دومین بازیکن ایرانی به جمع حرفه ای های اسنوکر دنیا می پیوندد.

پیش از این در مرحله نیمه نهایی رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان سهیل واحدی در یک دیدار نزدیک و نفس گیر موفق شد با نتیجه 7 بر 6 در مقابل Declan Brennan از ایرلند شمالی به پیروزی دست یابد و راهی فینال این رقابت ها شود.

 واحدی برای رسیدن به فینال رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان موفق به کسب 9 پیروزی در مقابل حریفانی از کشورهای آلبانی، ایسلند، ژاپن، پاکستان، لهستان، اسکاتلند، آلمان، ایرلند و ایرلند شمالی شده است. 

ملی پوشان اسنوکر کشورمان برای سومین بار موفق به کسب عنوان قهرمانی جهان در سال های 2011 و 2014 توسط حسین وفایی و 2016 توسط سهیل واحدی شدند. 

رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان 29 آبان ماه در بخش آقایان ، پیشکسوتان، و بانوان به میزبانی کشور قطر آغاز شد و امروز سه شنبه 9 آبان ماه با قهرمانی سهیل واحدی بازیکن ارزنده کشورمان به پایان رسید. تیم ایران با ترکیب سهیل واحدی، امیر سرخوش، حامد ذره دوست و آرمان دیناروند در بخش آقایان، اکرم محمدی در بخش بانوان و جهانگیر حبیب زاده دهکردی، علی بصیری در بخش پیشکسوتان به سرمربیگری کامران شهلا  در رقابت های اسنوکر قهرمانی جهان شرکت کرد.

ایسنا

همچنین ببینید
سوء استفاده سایت های مهم جهان از رونالدینیو
بانوان راگبی ایران در تورنمنت آلمان نایب قهرمان شدند
پاوراسلاید قهرمان اسکیت رول بال بانوان دستجات آزاد کشور شد
برگزاری رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های والیبال نشسته جهان ۲۰۱۷ در ایران
کردستان قهرمان پهلوانی و زورخانه‌ای بسیج و جعفری پهلوان سال ۹۵ بسیج شد
تبریز میزبان والیبال نشسته جام باشگاه‌های جهان شد
کاراته رده‌های سنی آسیا؛ ایران نایب قهرمان قاره کهن
مگنوس کارلسن از عنوان قهرمانی شطرنج جهان دفاع کرد
علاقه من به منصوریان بیشتر از این هاست که بخواهند حاشیه درست کنند / اگر قهرمان شویم، با افتخار برای استقلال می خوانم
پایان رقابت‌های شطرنج قهرمانی پیشکسوتان جهان

تازه های ورزش