مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد

مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد
مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد

یک مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدنش می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدن او می‌شود. او در سال ۲۰۱۰ به مدت ۱۰۴ دقیقه در درون ظرف پر از یخ فرو رفت و رکورد قابل توجهی از خود به جای گذاشت. به علاوه او توانایی بالایی در تحمل گرما هم دارد وی همچنین ماراتن صحرای نامیب آفریقا توانست بدون نوشیدن حتی یک قطره آب کار خود را انجام دهد.

این تنها پنگوئن‌ها نیستند که می‌توانند سرمای شدید و طاقت فرسا را تحمل کنند. در این باره باید گفت، «ویم هوف» مرد هلندی ثابت کرده که انسان‌ها هم می‌توانند چنین قدرتی داشته باشند. ویم هوف می‌تواند برای مدت طولانی بدون آنکه درجه حرارت بدنش تغییر کند، در یک مکان خیلی سرد مثل قله اورست بدون هیچ مشکلی بماند.

در سال ۲۰۱۲ او توانست، بیست دقیقه سرمای فوق العاده یک محفظه پر از یخ را بدون کاهش درجه حرارت بدنش تحمل کند. این درحالی بود که رقیب او در این مسابقه با کاهش ۴ درجه‌ای حرارت بدن روبه رو شده بود.

هوف در سال ۲۰۰۷ قله اورست را بدون پوشیدن لباس و در سرمای فوق العاده فتح کرد. او به همین روش به کلیمانجارو صعود کرد.

این مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدن او می‌شود. او در سال ۲۰۱۰ به مدت ۱۰۴ دقیقه در درون ظرف پر از یخ فرو رفت و رکورد قابل توجهی از خود به جای گذاشت. به علاوه او توانایی بالایی در تحمل گرما هم دارد و در ماراتن صحرای نامیب آفریقا توانست بدون نوشیدن حتی یک قطره آب مسافت طولانی را بپیماید.

هوف در ماراتن ۴۲ کیلومتری فنلاند و مناطق قطبی هم توانست در دمای ۲۰ درجه زیر صفر و به مدت یک ساعت و ۵۲ بدون لباس و بی‌وقفه بدود.

گفتنی است، تا کنون چهار نفر سعی داشته‌اند تا از فرمول شگفت انگیز و مورد ادعای ویم هوف در تحمل سرما تقلید کنند؛ اما هر چهار نفر آن‌ها نیز به دلیل سرمای شدید جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ببینید
اعدام زنجانی قبل از شناسایی افراد پشت پرده، هیچ نتیجه‌ای برای کشور ندارد
سعداوی: بازی بدون تماشاگران معنایی ندارد/ یک حرف دارم که فردا می‌زنم!
امام جمعه تهران:به دنبال تسخیر کاخ سفید هستیم/شعار زنده باد اصلاحات در روز دانشجو یعنی نفوذشدید دشمن/باید باور کنیم امام زمان(عج) جز ما کسی را ندارد
بانوی سبزپوش محیط زیست که دغدغه‌ای جز مسائل سیاسی و حزبی ندارد
چرا دولت تصمیم به تغییر واحد پول ملی گرفت؟ / تبدیل واحد پول ملی از ریال به تومان تاثیری بر اقتصاد کلان ندارد
شرکت نفت اصراری بر اعدام بابک زنجانی ندارد
کواکبیان: ترامپ توانایی پاره کردن برجام را ندارد

تازه های اخبار