مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد

مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد
مرد عجیبی که سرمای هوا بر او اثر ندارد

یک مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدنش می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از باشگاه خبرنگاران، یک مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدن او می‌شود. او در سال ۲۰۱۰ به مدت ۱۰۴ دقیقه در درون ظرف پر از یخ فرو رفت و رکورد قابل توجهی از خود به جای گذاشت. به علاوه او توانایی بالایی در تحمل گرما هم دارد وی همچنین ماراتن صحرای نامیب آفریقا توانست بدون نوشیدن حتی یک قطره آب کار خود را انجام دهد.

این تنها پنگوئن‌ها نیستند که می‌توانند سرمای شدید و طاقت فرسا را تحمل کنند. در این باره باید گفت، «ویم هوف» مرد هلندی ثابت کرده که انسان‌ها هم می‌توانند چنین قدرتی داشته باشند. ویم هوف می‌تواند برای مدت طولانی بدون آنکه درجه حرارت بدنش تغییر کند، در یک مکان خیلی سرد مثل قله اورست بدون هیچ مشکلی بماند.

در سال ۲۰۱۲ او توانست، بیست دقیقه سرمای فوق العاده یک محفظه پر از یخ را بدون کاهش درجه حرارت بدنش تحمل کند. این درحالی بود که رقیب او در این مسابقه با کاهش ۴ درجه‌ای حرارت بدن روبه رو شده بود.

هوف در سال ۲۰۰۷ قله اورست را بدون پوشیدن لباس و در سرمای فوق العاده فتح کرد. او به همین روش به کلیمانجارو صعود کرد.

این مرد هلندی ادعا می‌کند که نحوه تنفس او و راهکاری که برای نفس کشیدن دارد، مانع یخ زدن او می‌شود. او در سال ۲۰۱۰ به مدت ۱۰۴ دقیقه در درون ظرف پر از یخ فرو رفت و رکورد قابل توجهی از خود به جای گذاشت. به علاوه او توانایی بالایی در تحمل گرما هم دارد و در ماراتن صحرای نامیب آفریقا توانست بدون نوشیدن حتی یک قطره آب مسافت طولانی را بپیماید.

هوف در ماراتن ۴۲ کیلومتری فنلاند و مناطق قطبی هم توانست در دمای ۲۰ درجه زیر صفر و به مدت یک ساعت و ۵۲ بدون لباس و بی‌وقفه بدود.

گفتنی است، تا کنون چهار نفر سعی داشته‌اند تا از فرمول شگفت انگیز و مورد ادعای ویم هوف در تحمل سرما تقلید کنند؛ اما هر چهار نفر آن‌ها نیز به دلیل سرمای شدید جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین ببینید
سخنگویان آتش نشانی و اورژانس: آمار کشته‌شدگان صحت ندارد/ افزایش مصدومان به 70 تن
ساختمان پلاسکو دیگر وجود ندارد/ تماس موبایلی آتش‌نشانان محبوس شده/ احتمال شهادت ۳۰ آتش‌نشان
سخنگوی اورژانس کشور: آمار کشته‌شدگان صحت ندارد/ افزایش مصدومان به 70 تن
وزیر نیرو: آب رودخانه ارس هیچگونه آلودگی ندارد
جهانگیری: وجود مشکلات معیشتی جانبازان چیزی جز شرمندگی برای مسئولین به همراه ندارد
رییس فدراسیون والیبال: پسرم با سعید معروف رابطه‌ای ندارد
فرهنگ و ارشاد محل جنجال نیست/ دولت به‌تنهایی توانایی حل مشکلات کشور را ندارد
عربستان همچنان سینما ندارد!
حراست از دریای خزر برای ما اهمیت دارد /خدمت کردن شب و روز ندارد
عطریانفر:سیدحسن خمینی انگیزه‌ای برای ورود به خبرگان ندارد/معرفی گزینه از سوی اصلاح‌طلبان برای خبرگان/ناطق نوری مناسب‌ترین جایگزین برای آیت الله هاشمی

تازه های اخبار