فروشگاه‌های " صنایع دستی" در تمام استان‌ها ایجاد می‌شود

فروشگاه‌های " صنایع دستی" در تمام استان‌ها ایجاد می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زهرا احمدی پور - معاون رئیس جمهور در نشست نمایندگان مجمع زنان کارآفرین با اشاره به اینکه تغییر طراحی و کاربردی کردن صنایع دستی به حفظ حیات هنرهای سنتی می‌انجامد، اظهار داشت: صنعتگران صنایع دستی در حال حاضر امکان تولید انبوه دارند اما برای فروش این آثار با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: ایجاد یک شبکه منظم و منسجم برای صنایع دستی در فروش این تولیدات و همچنین افزایش ارتباطات بین المللی موثر خواهد بود و به همین منظور ایجاد 31 فروشگاه صنایع دستی برای 31 استان یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

احمدی پور تصریح کرد: استفاده از فضای مدارس و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه برای آشنایی دانش آموزان و خانواده ها با صنایع دستی، از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: برنامه ریزی برای استفاده بهینه از روزهای پنجشنبه و جمعه دانش آموزان و برگزاری تورهای آشنایی با صنایع دستی و برپایی جمعه بازار برای فروش صنایع دستی، از یک سو معرفی و آشتی مردم با صنایع دستی را به دنبال دارد و از سوی دیگر ما شاهد فروش بیشتر این تولیدات خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور گفت: برای ورود صنایع دستی به زندگی مردم ما نیازمند تغییر طراحی و تلفیق طرح‌های سنتی و ایده های نو هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر استفاده از صنایع دستی به عنوان هدیه در دستگاههای دولتی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی، می تواند با تهیه یک بسته پیشنهادی برای ارگانها، سازمانها و وزارتخانه ها، مسیر آسانی را پیش روی استفاده کنندگان و همچنین تولید کنندگان صنایع دستی قرار دهد.

به گزارش میراث فرهنگی - نشست نمایندگان مجمع زنان کارآفرین با حضور زهرا احمدی پور - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به منظور بحث و بررسی پیشنهادهای اعضای این مجمع در رابطه با ترویج و تولید صنایع دستی برگزار شد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
گاز منوکسیدکربن در استان اصفهان 2 نفر را کُشت
"حجامت" نخستین قدم برای درمان یا حفظ سلامتی افراد نیست
عضو مجلس خبرگان: تیم اقتصادی روحانی کمتر برای کشور وقت می‌گذارد/ آخوندی "وزیر موفقی" نیست
علم الهدی: "بیمه" کجای دلِ دلسوختگان سانحه ریلی سمنان را جبران می‌کند؟
جاده‌های استان فارس ۱۳ کشته و ۹ زخمی برجای گذاشت
توضیح حداد عادل درباره سوال "شمافرزندنامشروع پدرومادر خودهستید؟"
"نوروز" بزرگترین و کهن ترین میراث ناملموس دنیا ثبت جهانى شد
سفر "تاریخی" ملک سلمان به قطر
ترافیک نیمه سنگین در محور هراز/ بارش برف در محورهای مواصلاتی 3 استان

تازه های اخبار