فروشگاه‌های " صنایع دستی" در تمام استان‌ها ایجاد می‌شود

فروشگاه‌های " صنایع دستی" در تمام استان‌ها ایجاد می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، زهرا احمدی پور - معاون رئیس جمهور در نشست نمایندگان مجمع زنان کارآفرین با اشاره به اینکه تغییر طراحی و کاربردی کردن صنایع دستی به حفظ حیات هنرهای سنتی می‌انجامد، اظهار داشت: صنعتگران صنایع دستی در حال حاضر امکان تولید انبوه دارند اما برای فروش این آثار با مشکلاتی مواجه هستند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد: ایجاد یک شبکه منظم و منسجم برای صنایع دستی در فروش این تولیدات و همچنین افزایش ارتباطات بین المللی موثر خواهد بود و به همین منظور ایجاد 31 فروشگاه صنایع دستی برای 31 استان یکی از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

احمدی پور تصریح کرد: استفاده از فضای مدارس و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه برای آشنایی دانش آموزان و خانواده ها با صنایع دستی، از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: برنامه ریزی برای استفاده بهینه از روزهای پنجشنبه و جمعه دانش آموزان و برگزاری تورهای آشنایی با صنایع دستی و برپایی جمعه بازار برای فروش صنایع دستی، از یک سو معرفی و آشتی مردم با صنایع دستی را به دنبال دارد و از سوی دیگر ما شاهد فروش بیشتر این تولیدات خواهیم بود.

معاون رئیس جمهور گفت: برای ورود صنایع دستی به زندگی مردم ما نیازمند تغییر طراحی و تلفیق طرح‌های سنتی و ایده های نو هستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به مصوبه دولت مبنی بر استفاده از صنایع دستی به عنوان هدیه در دستگاههای دولتی، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی، می تواند با تهیه یک بسته پیشنهادی برای ارگانها، سازمانها و وزارتخانه ها، مسیر آسانی را پیش روی استفاده کنندگان و همچنین تولید کنندگان صنایع دستی قرار دهد.

به گزارش میراث فرهنگی - نشست نمایندگان مجمع زنان کارآفرین با حضور زهرا احمدی پور - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و به منظور بحث و بررسی پیشنهادهای اعضای این مجمع در رابطه با ترویج و تولید صنایع دستی برگزار شد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
ترامپ دستور خروج از "تی‌تی‌پی" را امضا کرد
دستگیری کلاهبردار میلیاردی با ایجاد عکس پروفایل زنانه
دستگیری کلاهبردار میلیاردی با ایجاد عکس پروفایل زنانه
تزیین گوشی های سامسونگ با صنایع دستی ایرانی!
دستگیری کلاهبردار یک میلیاردی به شیوه ایجاد عکس پروفایل زنانه!
دایی: سعی کردیم تا بتوانیم در نیمه اول کار را تمام کنیم ولی نشد
حکم جلب فرزند ابتکار صادر شد / "مهدی هاشمی" به زندان باز می‌گردد
کریدور اختصاصی ایران برای ارتباط با تمام جهان باز شد
تصادف استان فارس ۲ کشته برجای گذاشت
افزایش ۲ برابری پیک بار مصرف برق در صنایع کشور

تازه های اخبار