اعلام نامزدهای جایزه «آنی»/ «زوتوپیا» در صدر قرار گرفت

اعلام نامزدهای جایزه «آنی»/ «زوتوپیا» در صدر قرار گرفت

اسامی نامزدهای جوایز «آنی» که به بهترین اثر انیمیشن بلند، کوتاه و تلویزیونی تعلق می‌گیرد اعلام شد و در این میان «زوتوپیا» بالاترین نامزدی در بخش‌های مختلف را کسب کرد.

به گزارش بولتن نیوز به نقل از ورایتی، «زوتوپیا» انیمیشن دیزنی که موفق‌ترین انیمیشن سال از نظر استقبال مردمی و فروش در سینماها و نیز بازخورد منتقدان بود، در چهل و چهارمین دوره نامزدهای جوایز «آنی» نیز بالاترین شانس دریافت جوایز را به خود اختصاص داد.

اعلام نامزدهای جایزه «آنی»/ «زوتوپیا» در صدر قرار گرفت

این انیمیشن موفق در ۱۱ بخش نامزد دریافت جایزه شد و پس از آن «کوبو» با ۱۰ نامزدی در مکان دوم قرار گرفت. هر دوی این انیمیشن‌ها از نظر کارگردانی و فیلمنامه نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

در مجموع دیزنی در میان نامزدهای این جوایز ۳۸ نامزدی کسب کرده که ۴ مورد آن برای پیکسار و دو مورد برای محصولات «لایو اکشن» این کمپانی است. دریم ورکز با محصولاتش نامزد دریافت ۱۸ جایزه شده است که شامل نمایش‌های تلویزیونی هم می‌شود.

«در جستجوی دوری»، «پاندای کونگ فو کار ۳» و «موآنا» دیگر امیدداران بزرگ این جوایز هستند.

معمولا برندگان جوایز آنی می‌توانند امیدوار به دریافت جایزه اسکار باشند. انتخاب برندگان این دو جایزه از سال ۲۰۰۶ تاکنون بسیار نزدیک هم بوده است.

برندگان جوایز آنی که از سوی سازمان «آسیفا-هالیوود» آمریکا هر سال اهدا می‌شود ۴ فوریه در رویال هال یوسی‌ال‌ای اهدا می‌شود.

اسامی نامزدهای امسال چنین است:

بهترین انیمیشن بلند:

«در جستجوی دوری» از پیکسار، «کوبو و دو رشته» از دریم ورکز، «موآنا» از والت دیزنی، «پاندای کونگ فو کار ۳» از دریم ورکز، «زوتوپیا» از والت دیزنی

بهترین انیمیشن بلند-مستقل:

«راه بلند شمال»، «میس هوکوسیا»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک پشت قرمز» و «اسم تو»

بهترین تولید انیمیشن:

«آدری و دیزی» ، «پاندای کونگ فو کار ۳»، «کمی بزرگ وحشتناک»، «مدرسه متوسطه» و «آب سیب و سیگار»

بهترین انیمیشن کوتاه:

«وایشای نابینا»، «گل گوزن»، «مسیر تیتراژ»، «مروارید» و «فلوت زن»

بهترین انیمیشن تلویزیونی:

« Duelyst»، «جنگ ستارگان لگویی»، «لیلی و آدم برفی»، «شیفت شب» و «اهمیت توجه کردن به دندان»

بهترین گروه تولید انیمیشن تلویزیونی کودکان پیش دبستانی:

«از ربات‌های داستین بپرس»، «خوک+گربه»، «صخره مرغان دریایی-اولین برف»، «نمایش کثیف و بدبو»، «برگ رقصان»

بهترین گروه تولید انیمیشن تلویزیونی برای کودکان متوسطه:

«زمان ماجراجویی»، «مدافع افسانه‌ای دریم ورکز»، «لاک پشت‌های نینجا نوجوان جهش یافته»، «پرسه در آنجا»

بهترین گروه تولید انیمیشن تلویزیونی عمومی:

«برگرهای باب»، «بوجک اسب سوار»، «سلطنتی‌های کهنسال»، «سیمپسون‌ها»، «سرمایه‌گذاری برادران»

کارگردانی انیمیشن تلویزیونی:

«یک داستان عاشقانه»، «وقت ماجراجویی»، «فصل گشوده» «مروارید»، «پرسه در آنجا»

کارگردانی انیمیشن بلند:

«کوبو و دو رشته»، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز»، «لاک پشت قرمز»، «اسم ما» و «زوتوپیا»

همچنین ببینید
پنج جایزه سینمای ایران از جشنواره داکا
آغاز ششمین جایزه سینمایی «ققنوس»/ ما رقیب جشنواره فیلم فجر نیستیم/ باید سینمای «عدالت» را جایگرین سینمای «اجتماعی» کنیم!
برنامه کامل کنسرت های زمستانی اعلام شد
اعلام اسامی 18 مستند راه یافته به حسنات
معرفی اسپانسرهای«جایزه پژوهش سینمایی سال»
جدیدترین آمار فروش فیلم های سینمای ایران/ «خانه‌ای در خیابان چهل‌ویکم» اوج گرفت!
لیست سینماهای جشنواره فجر در تهران اعلام شد/ بلیت‌فروشی تا ۴ بهمن است
نامزدهای جایزه باربد معرفی شدند
برگزیدگان دومین دوره جایزه سپیدار معرفی شدند
اعلام زمان و جزئیات پیش‌فروش اینترنتی بلیت های جشنواره فیلم فجر

تازه های فرهنگ و هنر