عضو جامعه مدرسین: مسئولان قوا حرف‌هایی نزنند که باعث کدورت شود/برخی در کشور آبروریزی می‎کنند

عضو جامعه مدرسین: مسئولان قوا حرف‌هایی نزنند که باعث کدورت شود/برخی در کشور آبروریزی می‎کنند

آیت‌الله محسن فقیهی درباره هجمه اخیر به قوه قضائیه، اظهار کرد: قوه قضائیه نهادی است که بر حق و باطل بودن قضایا صحه می‌گذارد. تنها این قوه است که باید حقایق را بیان کند و اگر این نهاد تضعیف شود مردم نسبت به احکام صادره از دستگاه قضایی بی‌اعتماد می‌شوند. تضعیف قوه قضائیه تضعیف نظام است. این قوه باید استقلال خودش را داشته باشد و همه قوا باید با قدرت به امور کشور رسیدگی کنند.

آیت‌الله فقیهی با بیان اینکه من از مسئولان قوا می‌خواهم مشکلات خودشان را خصوصی حل کنند و از علنی کردن آن بپرهیزند، خاطرنشان کرد: علنی شدن اختلافات به ضرر کشور است. نباید مسئولان قوا حرف‌هایی بزنند که باعث کدورت و گلایه شود و باید در جلسات خصوصی حرفهای‌شان را بگویند. علنی کردن اختلافات کار درستی نیست و نگاه مردم را نسبت به فعالیت قوا متزلزل می‌کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره اقدامات اخیر یک نماینده مجلس در پیگیری حساب‌های قوه قضائیه، گفت: ما هر حرکتی بخواهیم انجام دهیم باید نفع و ضرر آن را بسنجیم. وقتی موضوعی از بیست سال گذشته با اجازه سران ممکلت بوده جای بحث ندارد و اگر کسی سوالی دارد باید با مسئولان مکاتبه کند و پاسخ بخواهد، اما متأسفانه در کشور ما برخی آبروریزی می‌کنند و آبروی خود را هم می‌برند.

وی افزود: این اختلافات تنها برای کشور ضرر دارد و شروع کردن این بحث‌ها و علنی کردن آن خلاف شرع است. نباید حرف‌های نمایندگان محتوای اهانت‌آمیز داشته باشد مخصوصاً نسبت به کسانی که منصوب رهبری هستند، چرا که آنها از احترام ویژه‌ای برخوردارند.

آیت‌الله فقیهی درباره آسیب‌های فضای مجازی و شایعات برخی کانال‌های خبری، اظهار کرد: مسئله فضای مجازی کشور را به اختلاف و قطب‌بندی کشانده است. اگر فضای مجازی به این شکل آزاد باشد که برای همه افراد شایعه درست کند، باعث از دست رفتن اعتماد مردم می‌شود. دولت باید فکری به حال آزادی افسار گسیخته در فضای مجازی کند که هر روز برای همه مشکل ایجاد می‌کند و مردم را نسبت به همدیگر بی‌اعتماد می‌کند.
29213

همچنین ببینید
وقوع برف و کولاک در 10 استان کشور
دوره آخرالزمان شده/ مردها نقش نقش زن‌ها را بازی می‌کنند و پیرها نقش جوان‌ها را
وقوع برف و کولاک در 10 استان کشور/ رهاسازی 150 خودروی گرفتار در برف
آیت الله هاشمی حلقه وصل حاکمیت با مردم بود/ اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل از سید حسن خمینی حمایت می‌کنند
برخی از مصادیق مجرمانه تبدیل به تخلف ‌شود
تعطیلی مدارس 3 استان کشور در پی بارش برف
مشکلات‌تان را بنویسید؛ ما با مسئولان در میان می‌گذاریم
(تصاویر) انفجار خانه ای در منچستر و تخریب آن لباس هایی برای عبور از مرز آمریکا جشن برای به قدرت رسیدن ترامپ در هند و....درعکس های خبری روز
(تصاویر) انفجار خانه ای در منچستر و تخریب آن لباس هایی برای عبور از مرز آمریکا جشن برای به قدرت رسیدن ترامپ در هند و....درعکس های خبری روز

تازه های اخبار