39 پیکر شناسایی شده شهدای حله متعلق به خوزستان است/ فردا شهدای حله تشییع می‌شوند

39 پیکر شناسایی شده شهدای حله متعلق به خوزستان است/ فردا شهدای حله تشییع می‌شوند

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره آخرین وضعیت شناسایی هویت پیکرهای شهدای عملیات تروریستی حله اظهار کرد: پیکرهای شهدای حله که در روزهای گذشته وارد کشور شده‌اند در مرحله شناسایی و آزمایشهای DNA قرار دارد.

وی ادامه داد: تاکنون هویت 39 نفر از این شهدا که تعداد قابل توجه آنان بانوان هستند، شناسایی شده و طی ساعتهای آینده به استان خوزستان و شهر اهواز منتقل می‌شوند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: پیکرهای 39 تن از شهدای حله که متعلق به استان خوزستان است، فردا در شهر اهواز با حضور مسئولان کشوری و خانواده‌های آنان تشییع می‌شوند.

آقابابایی عنوان کرد: پیگیری برای شناسایی هویت سایر شهدای ایرانی حله همچنان ادامه دارد و آزمایشهای DNA و ژنتیکی نیز انجام شده که امیدواریم هر چه زودتر مشخصات و هویت سایر شهدا مشخص شود.

وی ادامه داد: هویت  دیگر شهید شناسایی شده حله نیز متعلق به یکی از اتباع افغانستان ساکن اصفهان است که پیکر این شهید نیز به شهر اصفهان منتقل شد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با بیان اینکه از شهرهای خوزستان، اصفهان و تهران بعد از عملیات تروریستی حله اعلام مفقودی شده است، گفت: تقریباً بسیاری از خانواده‌هایی که نسبت به عدم دسترسی به زائر خود احساس نگرانی می‌کردند؛ مفقودی زائر خود را اعلام کردند و شناسایی هویت بر اساس آزمایشها ادامه دارد.

آقابابایی تصریح کرد: اکثریت زائرانی که به شهادت رسیدند و پیکرهای آنان شناسایی شده متعلق به استان خوزستان هستند اما هویت‌یابی شهدای حله همچنان ادامه دارد.

وی درباره آخرین پیکر از شهدای حادثه تروریستی سامرا که شناسایی نشده بود، گفت: آزمایش DNA از آخرین بازمانده شهدای سامرا انجام گرفت و هویت وی متعلق به یکی از بانوان زائر هرمزگانی بود که فردا در هرمزگان تشییع می‌شود.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی درباره تعداد زائران اربعین حسینی که به کشور بازگشته‌اند، اظهار کرد: اکثریت زائرانی که در ایام اربعین به عتبات عالیات مشرف شده‌اند تاکنون به کشور بازگشته‌اند و تعداد معدود باقیمانده نیز تا پایان هفته از مرزهای سه‌گانه و هوایی وارد کشور خواهند شد؛ در حال حاضر نیز ورود و تردد زائران در مرزها به‌طور مناسب و عادی انجام می‌گیرد.  

انتهای پیام/

همچنین ببینید
برقراری مستمری شهدای پلاسکو ظرف یک هفته/کسبه به اداره کار جنوب‌غرب تهران مراجعه کنند
عارف به شهدای آتش‌نشان ادای احترام کرد
تروریست‌های دیروز سوریه نباید به سیاسیون امروز مبدل شوند
معاون تامین‌اجتماعی: خانواده‌های شهدای آتش‌نشان، مادام‌العمر مستمری می‌گیرند
نمونه DNA از خانواده مفقودین و شهدای حادثه پلاسکو گرفته می شود
جلسه اضطراری مجمع نمایندگان تهران فردا درباره حادثه پلاسکو
فقط پیکر ۳شهید آتش‌نشان حادثه پلاسکو به پزشکی‌قانونی منتقل شده است
کسبه ساختمان پلاسکو ساعت ۹ فردا به حسینیه فاطمه‌الزهرا مراجعه کنند/ تعدادی از کارگران ساختمان زیر آوار ماندند

تازه های اخبار