اوکراین مبادلات بانکی با ایران را از سر می گیرد

به گزارش پایگاه خبری کیف پست، اوکراین در حال آماده شدن برای از سرگیری مبادلات مالی با ایران پس از لغو تحریم های غرب علیه این کشور است.

بر اساس بیانیه ای که در سایت اینترنتی بانک ملی اوکراین منتشر شده، اولین نشست گروه کاری همکاری های بانکی بین سیستم های بانکی ایران و اوکراین در ماه نوامبر برگزار شده است. در این نشست معاون مبادلات ارزی بانک مرکزی ایران و نمایندگانی از سیستم بانکی ایران حضور داشته اند.


بر اساس این بیانیه: «در آینده، گروه کاری ایران و اوکراین قصد دارد بیشتر در زمینه راه های احتمالی همکاری ها بین سیستم های بانکی دو کشور کار کند و نتایج این بررسی های این گروه کاری با کمک کارشناسان اتحادیه مستقل بانک های اوکراین به جامعه بانکی اوکراین ارائه خواهد شد.»


بانک ملی اوکراین گفته، مصوبه هیئت وزرای این کشور که به طور مشخص تحریم ها در زمینه مبادلات مالی با ایران را لغو می کند، از ماه نوامبر اجرایی شده است.


بر اساس این بیانیه: «پس از آنکه بانک ملی اوکراین به زودی مقررات خود را با این مصوبه جدید هماهنگ ساخت، بانک های اوکراینی نیز قادر خواهند بود حساب های کارگزاری ایجاد و معاملات مالی با بانک های ایران را از سر بگیرند.»

تسنیم

همچنین ببینید
مردم ایران دشمن‌شناس هستند
محسن رضایی منتقد برجام شد /آمریکا هیچ غلطی در اقتصاد ایران نمی‌تواند بکند
سردار قاسم سلیمانی: مردم ایران دشمن‌شناس هستند
گزارش تصویری/ مراسم امضای تفاهمنامه بین شرکت ملی نفت ایران و شل
اروپا اولین مشتری فولاد ایران
جریمه 485 میلیون یورویی سه غول بانکی توسط کمیسیون اروپا
رویترز: ایران چطور در نبرد موصل طرح «نعل اسب» را لغو و نقشه موفقیت امیر خود را اجرا کرد؟
کشورهای موفق فقط یک بیمه درمانی دارند / ایران 20 بیمه!

تازه های اخبار