اوکراین مبادلات بانکی با ایران را از سر می گیرد

به گزارش پایگاه خبری کیف پست، اوکراین در حال آماده شدن برای از سرگیری مبادلات مالی با ایران پس از لغو تحریم های غرب علیه این کشور است.

بر اساس بیانیه ای که در سایت اینترنتی بانک ملی اوکراین منتشر شده، اولین نشست گروه کاری همکاری های بانکی بین سیستم های بانکی ایران و اوکراین در ماه نوامبر برگزار شده است. در این نشست معاون مبادلات ارزی بانک مرکزی ایران و نمایندگانی از سیستم بانکی ایران حضور داشته اند.


بر اساس این بیانیه: «در آینده، گروه کاری ایران و اوکراین قصد دارد بیشتر در زمینه راه های احتمالی همکاری ها بین سیستم های بانکی دو کشور کار کند و نتایج این بررسی های این گروه کاری با کمک کارشناسان اتحادیه مستقل بانک های اوکراین به جامعه بانکی اوکراین ارائه خواهد شد.»


بانک ملی اوکراین گفته، مصوبه هیئت وزرای این کشور که به طور مشخص تحریم ها در زمینه مبادلات مالی با ایران را لغو می کند، از ماه نوامبر اجرایی شده است.


بر اساس این بیانیه: «پس از آنکه بانک ملی اوکراین به زودی مقررات خود را با این مصوبه جدید هماهنگ ساخت، بانک های اوکراینی نیز قادر خواهند بود حساب های کارگزاری ایجاد و معاملات مالی با بانک های ایران را از سر بگیرند.»

تسنیم

همچنین ببینید
مردان با شهامت در نبرد با آتش، بر تارک تاریخ ایران جاودانه شدند
فسادهای میلیاردی در خلا احزاب سیاسی و محدودیت رسانه های جمعی شکل می گیرد
اعلام تاریخ انتقال پیکر هنرمند تئاتر به ایران
آیت الله هاشمی وزنه تعادل در ساحت سیاسی و اجتماعی ایران بود/ دوران پساهاشمی توام با پرسش های جدی و نگرانی های بسیار عمیق است
پیشنهاد فوری به ترامپ: ایران را منزوی کن
باران، برف و کاهش دما بخشهایی از کشور را فرا می‌گیرد
بازداشت ۶ تن از عوامل تعرض به سفارت ایران در دانمارک
3 تیم برتر ایران: تراکتور، پرسپولیس و استقلال

تازه های اخبار