ورود سامانه بارشی به غرب کشور/احتمال سیلابی شدن مسیلها

ورود سامانه بارشی به غرب کشور/احتمال سیلابی شدن مسیلها
ورود سامانه بارشی به غرب کشور/احتمال سیلابی شدن مسیلها

سازمان هواشناسی با انتشار اطلاعیه از ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه به نوار غربی کشور خبر و نسبت به آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها هشدار داد.

به گزارش ایلنا متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«تحلیل الگوهای پیش‌یابی هواشناسی بیانگر ورود سامانه بارشی از اواخر وقت چهارشنبه به نوار غربی کشور است که تا روز جمعه دامنه فعالیت آن به دامنه های زاگرس، نواحی مرکزی و دامنه های جنوبی البرز نیز گسترش خواهد یافت. پیامد فعالیت این سامانه بارش باران، رگبار باران همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن رودخانه ها به شرح زیر خواهد بود:

ازاواخر وقت چهارشنبه 95/9/10: بارش باران و در مناطق مرتفع برف گاهی با وزش باد شدید در غرب کردستان، جنوب آذر بایجان غربی و کرمانشاه

پنج شنبه 95/9/11: بارش باران همراه با رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان (بویژه شمال و شرق استان)، لرستان، مرکزی و جنوب آذر بایجان غربی که در مناطق مرتفع در کردستان و آذربایجان غربی با بارش برف خواهد بود و از بعد از ظهر بارش باران گاهی با رگبار ورعد و برق در دامنه های البرز در استانهای زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، همدان، قزوین، البرز و تهران .

جمعه 95/9/12: بارش باران همراه با رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید در استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان (بویژه شمال و شرق استان)، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال غرب فارس، غرب اصفهان، مرکزی و جنوب آذر بایجان غربی که در مناطق مرتفع در کردستان و آذربایجان غربی با بارش برف خواهد بود. بارش باران گاهی با رگبار ورعد و برق در استانهای زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، همدان، قزوین، البرز و تهران .

به سبب بارش شدید همراه با رگبار و رعدوبرق، آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق یاد شده بویژه در جنوب غرب و غرب کشور پیش بینی میشود. همچنین احتمال وقوع تگرگ در استانهای واقع در دامنه های زاگرس وجود دارد. بر این اساس توصیه میشود اقدامات لازم به شرح زیر بعمل آید:

1) بکارگیری تمهیدات لازم در حمل و نقل و تردد در جاده ها به سبب بارش و رگبار ورعد وبرق.

2) به سبب احتمال قابل توجه وقوع صاعقه و تگرگ، از تردد در مناطق کوهستانی در غرب و جنوب غرب کشور اجتناب شود و یا با احتیاط لازم انجام گردد.

3) از برپایی چادر در رود دره ها، مسیلها و حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

شایان ذکر است تغییرات احتمالی در اطلاعیه و هشدارهای بعدی به اطلاع خواهد رسید.

همچنین ببینید
روزهای آلوده در راه است/ هوای 5 کلانشهر کشور ناسالم می‌شود
جزئیات جدید از شلیک سامانه‌های پدافندی به سوی یک پهپاد در آسمان تهران
واکنش وزارت کشور به شلیک ضدهوایی در آسمان تهران
«فراری» ۶ میلیارد تومانی وارد کشور شد
«فراری» ۶ میلیارد تومانی وارد کشور شد
«فراری» ۶ میلیارد تومانی وارد کشور شد
احتمال واگذاری ۲۵ درصد کریدورهای کشور به بخش‌خصوصی
کاریکاتور: ورود تهدیدآمیز!
کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور/ افزایش غلظت آلاینده‌ها از فردا
تولید نخستین تایر سبز در کشور در آستانه روز هوای پاک

تازه های اخبار