گزارش حادثه سمنان هنوز نهایی نشده

گزارش حادثه سمنان هنوز نهایی نشده
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: گزارش کمیته مجلس درباره حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان هنوز تکمیل و نهایی نشده است.
گزارش کمیته مجلس درباره حادثه برخورد دو قطار در استان سمنان
علیم یارمحمدی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس درباره اظهارات حسن بیکی نماینده مردم سمنان مبنی بر اینکه گزارش هیئت اعزامی پیرامون حادثه برخورد دو قطار با یکدیگر کاملا غلط است، اظهارکرد: کارگروهی به دستور رئیس مجلس از کمیسیون عمران ماموریت پیدا کرد که برای تهیه گزارش جامع و کامل درباره حادثه برخورد دوقطار در سمنان به این استان سفر کند.

وی افزود: این کارگروه که ریاست آن بر عهده رئیس کمیسیون عمران مجلس بود در اولین روزهای پس از وقوع حادثه راهی استان سمنان شده و گزارشی را پیرامون وقوع این حادثه تهیه و تنظیم کرده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه گزارش این کمیته هنوز کامل و به اتمام نرسیده است، تاکید کرد: این کمیته گزارش خود را از شاهدان عینی و دستگاه‌های مرتبط با این حادثه تهیه کرده است.

یارمحمدی خاطرنشان کرد: بحث تغییر شیفت، وجود ایراد در اتوماسیون اداری و اشتباهات انسانی از جمله مواردی بوده است که در گزارش کمیته مجلس پیرامون حادثه سمنان قید شده است اما هنوز هیچ یک از این موارد به صورت صد درصد تایید نشده است.

وی با اشاره به دستور حرکت کتبی یکی از مسئولان راه آهن به لوکوموتیوران اظهار کرد: با توجه به اینکه صحبت‌هایی درباره این موضوع مطرح شده است کمیته این مورد و موارد دیگر را نیز مدنظر قرار داده و در گزارش خود لحاظ خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه گزارش کمیته رسیدگی به حادثه سمنان هنوزنهایی نشده است، تصریح کرد: این گزارش پس از تکمیل اطلاعات یکشنبه تقدیم هیئت رئیسه مجلس خواهد شد و به طور حتم و با توجه به اولویتی که وجود دارد به احتمال زیاد روز سه‌شنبه درصحن مجلس قرائت می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان

همچنین ببینید
استقرار 10 تیم سلامت روان برای کاهش استرس حادثه پلاسکو
واکنش اینستاگرامی معاون اول رئیس جمهور به حادثه "پلاسکو"
قدردانی ظریف از همدردی جهانیان برای حادثه پلاسکو
واکنش بنیاد شهید درباره شهید دانستن آتش‌نشانان جان‌باخته در حادثه پلاسکو
تعداد مصدومین حادثه پلاسکو ۱۲۱ نفر است
منصوریان: هنوز می‌توانیم به بالای جدول برسیم/ به عقب برگردیم بازهم رضایی و قربانی را می‌خریم
گزارش آسوشیتدپرس از فاجعه پلاسکو
قالیباف: تاکنون 7 خانواده در حادثه پلاسکو اعلام مفقودی کرده‌اند
حادثه پلاسکو نشان داد ایثار در میان آتش‌نشان‌ها حدومرز ندارد
آتش‌نشانان حادثه پلاسکو و همدردی مردم تهران با آنها و خانواده های داغدارشان

تازه های گوناگون