درمان ناباروری مردان با تغذیه، چی بخوریم؟

مصرف برخی دانه های ریز مغذی از جمله گردو می تواند اثرات مفید برسلامت بگذارد و باعث شادی به خاطر فرزند آوری در خانواده ها شود.


کارشناسان به مردان جوانی که در خانواده های خود تمایل به فرزند آوری دارند توصیه می کنند برای بالا رفتن توان باروری هر روز به مقدار کافی گردو مصرف کنند.

گفتنی است، براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا در ایالات متحده مصرف گردو به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب امگا 3 می تواند باعث افزایش توان باروری آقایان شود و حتی محققان در نظر دارند از گردو به عنوان یک داروی کمکی برای درمان ناباروری در مردان استفاده کنند.

مصرف گردو می تواند به صورت تنها یا همراه با سایر دانه های آجیل باشد و باعث بالا رفتن نرخ باروری درآقایان شود.

این نتایج حاصل تحقیقات بر روی دو گروه داوطلب مرد جوان در طول دو هفته و بررسی اثر مصرف گردو برافزایش توان باروری آنها بوده است.

از دیگر خواص گردو هم برای آقایان و هم برای بانوان، کمک به کاهش وزن، بهبود خواب، تقویت موهای سر، جلوگیری از بروز خطر سکته مغزی و حمله قلبی، تنظیم قند خون، ایجاد درخشندگی در پوست بدن و صورت، مقابله با استرس و کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در بانوان و جلوگیری از بروز آلزایمر را می توان نام برد.

در عین حال کارشناسان توصیه می کنند افراد بویژه کودکان قبل از مصرف گردو برای نخستین بار به لحاظ احتمال وجود آلرژی مورد آزمایش قرار گیرند و نیز همیشه از گردوی تازه استفاده کنند زیرا گردوی سیاه و کهنه می تواند حاوی مواد سمی و مضر برای سلامت بدن باشد.

همچنین ببینید
درمان سرفه نوزاد، ضرورت دارد؟
مشکل شنوایی دارید؟ (علل و راه های درمان)
چگونه میتوان سندروم روده تحریک پذیر را با یوگا درمان کرد؟
تغییر اندازه آلت تناسلی مردان! از توهم تا واقعیت
کلید خوردن اولین مراحل برای درمان ایدز آغاز شد
درمان غلط سرما خوردگی در زنان باردار سبب سقط جنین می شود
اسپرم صفر در مردان، از عوارض متادون؟
درمان خلط گلوی نوزاد، قبل از شش ماهگی
علت افزایش مایع آمنیوتیک، نیاز به درمان
راه های درمان و برطرف کردن جای سوختگی با مواد طبیعی

تازه های سلامت