کیفیت هوای تهران برای سومین روز متوالی در شرایط «ناسالم»

کیفیت هوای تهران برای سومین روز متوالی در شرایط «ناسالم»

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ دستگاه‌های سنجش شاخص‌های آلاینده‌های اداره کل محیط زیست استان تهران و شرکت کنترل و کیفیت شهرداری تهران امروز سه‌شنبه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان دادند و این وضعیت به مراتب نسبت به روزهای قبل وخیم‌تر شده است.

عدد 139 برای شاخص‌های ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در سطح استان تهران حکایت از پایین آمدن کیفیت هوا برای گروه‌های حساس، کودکان، بیماران قلبی و ریوی و سالمندان دارد و این افراد باید از تردد در سطح شهر خودداری کنند.

افزایش میزان آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا برای گروه‌های حساس در حالی است که عدد شاخص‌های ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شهر ری 181 را نشان می‌دهد که بیانگر ناسالم شدن کیفیت هوا برای تمامی افراد است.

افزایش ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون، پدیده وارونگی هوا در حالی صورت گرفته که روز گذشته تمامی ادارات دولتی و مدارس تعطیل بودند و انتظار می‌رفت که با تعطیلی میان هفته شاهد کاهش آلاینده‌ها باشیم.

این شرایط ایجاد شده پس از بارندگی‌های اخیر به‌وقوع پیوسته و هر زمان باد و بارش کاهش یافته شرایط آلودگی گریبان تهرانی‌ها و ساکنان کلان‌شهرها را می‌گیرد.

آلودگی هوای مستمر و 11 روزه در آبان در یک هفته گذشته به‌دلیل ورود سامانه بارشی به نیمه شمالی کشور کاهش یافته بود اما دوباره این آلودگی‌ها تهران را در بر گرفته و به‌گفته کارشناسان سازمان هواشناسی در روزهای آتی نیز در صورت تغییر نیافتن شرایط ادامه می‌یابد.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
درخواست رئیس مجلس از دولت برای مشخص کردن نحوه تخصیص اعتبارات عمرانی با تفکیک استانی
وزیر نیرو: شرایط منابع آبی کشور در حد فاجعه است
هواپیمای مسافری ایران 140 موفق عمل نکرد/ آغاز همکاری با ایرباس برای ساخت قطعات در آینده نزدیک
هوای تهران سالم است
تقویت ارتباطات بین بخشی؛ راهی برای کاهش حوادث در کارگاههای کوچک
ابتلای مردم تهران به یک بیماری نادر تنفسی
درخواست تشکل‌های دانشجویی برای آزادی نرگس محمدی

تازه های اخبار