اعزام 52 هزار نفر از محرومان به مشهد مقدس

اعزام 52 هزار نفر از محرومان به مشهد مقدس

به گزارش خبرگزاری تسنیم سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد از اعزام بیش از  52 هزار نفر از مددجویان این نهاد در هفت ماهه نخست امسال در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس خبر داد و با اشاره به اینکه توانمندسازی فرهنگی مددجویان باید در راس امور قرار داشته باشد، گفت: برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی برای مددجویان تحت حمایت از جمله برنامه های فرهنگی در بخش مددجویی است که اعزام مددجویان با مساعدت‌های خیران به سفرهای زیارتی در قالب طرح شوق زیارت انجام می شود.

وی با بیان اینکه اعزام خانواده‌های تحت حمایت به اردوهای زیارتی یکی از مهم ترین برنامه‌های فرهنگی این نهاد محسوب می‌شود، تصریح کرد: اردوهای فرهنگی، آموزش و زیارتی با هدف تقویت و ارتقای روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد با بیان اینکه اردوهای تخصصی به منظور تعمیق و ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی برگزار می شود، گفت: هدف از اجرای طرح شوق زیارت به ویژه اعزام مددجویان زیارت اولی به مشهد مقدس، تقویت روحیه معنوی خانواده های تحت حمایت این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه در قالب این طرح، نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با یاری خیران امکان سفر آنها فراهم شود، بیان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 52 هزار و 85 نفر از مددجویان با کمک خیران به مشهد مقدس اعزام شده اند که هزینه هر نفر به طور میانگین 300 تا 500 هزار تومان برآورد شده است.

احمدیان با بیان اینکه همزمان با روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) اعزام بیش از چهار هزار و 500 مددجوی کمیته امداد به مشهد مقدس برنامه‌ریزی شده است، گفت: تا پایان سال جاری 70 هزار نفر دیگر از مددجویان در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس سفر می‌کنند که بر این اساس تا پایان سال 120 هزار نفر اعزام خواهند شد.

علاقه مندان برای مشارکت در این طرح می ‌توانند به سایت شوق زیارت به آدرسshogheziarat.ir مراجعه و با کمک‌های خود آرزوی زیارت یکی از نیازمندان را برای سفر به اماکن متبرکه برآورده کنند و علاوه بر آن از نحوه پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
357 هزار دختر محروم بازمانده از ازدواج‌/هدیه کمیته امداد برای ازدواج مجدد
جزئیات حادثه قطار مشهد - شیراز در اصفهان
توضیح روابط عمومی راه آهن فارس در خصوص آتش سوزی در قطار مشهد شیراز
آتش سوزی در قطار مشهد- شیراز
تشکیل بیش از 148 هزار پرونده معلولیت در تهران/ شناسایی 809 بیمار اوتیسمی
توقیف ۶ هزار خودروی پلاک مخدوش در تهران
100 هزار خانواده تحت پوشش امداد خودکفا می‌شوند
توقیف بیش از هزار خودروی دودزا در تهران

تازه های اخبار