اعزام 52 هزار نفر از محرومان به مشهد مقدس

اعزام 52 هزار نفر از محرومان به مشهد مقدس

به گزارش خبرگزاری تسنیم سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام و المسلمین حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد از اعزام بیش از  52 هزار نفر از مددجویان این نهاد در هفت ماهه نخست امسال در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس خبر داد و با اشاره به اینکه توانمندسازی فرهنگی مددجویان باید در راس امور قرار داشته باشد، گفت: برگزاری اردوهای فرهنگی، آموزشی و زیارتی برای مددجویان تحت حمایت از جمله برنامه های فرهنگی در بخش مددجویی است که اعزام مددجویان با مساعدت‌های خیران به سفرهای زیارتی در قالب طرح شوق زیارت انجام می شود.

وی با بیان اینکه اعزام خانواده‌های تحت حمایت به اردوهای زیارتی یکی از مهم ترین برنامه‌های فرهنگی این نهاد محسوب می‌شود، تصریح کرد: اردوهای فرهنگی، آموزش و زیارتی با هدف تقویت و ارتقای روز افزون سطح معنوی، تحکیم بنیان خانواده، ایجاد نشاط معنوی و تقویت روحیه خودباوری مددجویان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد با بیان اینکه اردوهای تخصصی به منظور تعمیق و ترویج سبک زندگی دینی و اسلامی برگزار می شود، گفت: هدف از اجرای طرح شوق زیارت به ویژه اعزام مددجویان زیارت اولی به مشهد مقدس، تقویت روحیه معنوی خانواده های تحت حمایت این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه در قالب این طرح، نیازمندانی که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با یاری خیران امکان سفر آنها فراهم شود، بیان کرد: در هفت ماهه نخست سال جاری بیش از 52 هزار و 85 نفر از مددجویان با کمک خیران به مشهد مقدس اعزام شده اند که هزینه هر نفر به طور میانگین 300 تا 500 هزار تومان برآورد شده است.

احمدیان با بیان اینکه همزمان با روزهای پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا(ع) اعزام بیش از چهار هزار و 500 مددجوی کمیته امداد به مشهد مقدس برنامه‌ریزی شده است، گفت: تا پایان سال جاری 70 هزار نفر دیگر از مددجویان در قالب طرح شوق زیارت به مشهد مقدس سفر می‌کنند که بر این اساس تا پایان سال 120 هزار نفر اعزام خواهند شد.

علاقه مندان برای مشارکت در این طرح می ‌توانند به سایت شوق زیارت به آدرسshogheziarat.ir مراجعه و با کمک‌های خود آرزوی زیارت یکی از نیازمندان را برای سفر به اماکن متبرکه برآورده کنند و علاوه بر آن از نحوه پرداخت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
هیات آمریکایی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه اعزام نمی‌شود
دلار ۳۸۲۵ تومان شد/سکه طرح جدید ۱۰ هزار تومان ارزان شد
داروی یک میلیون تومانی که 60 هزار تومان شد
۱۱ هزار صندوق الکترونیکی رای برای انتخابات شوراها پیش‌بینی شد
رقم عیدی امسال کارگران مشخص شد؛ حداقل یک میلیون و ۶۲۴ هزار تومان و حداکثر دو میلیون و ۴۳۶ هزار تومان
تشکیل ستاد ویژه برای مالباختگان/ پرداخت ٢٣ میلیون اجاره اما دریغ از کپسول آتش نشانی/ 2 هزار نفر بیکار شدند
طرح‌های تخریب 145 هزار هکتار جنگل‌ شمال لغو شد
حضور ۹۰۰ هزار نفر در مراسم تحلیف ترامپ+ تصویر
سه هزار ساختمان درتهران اخطاریه ایمنی دارند/ نبود مدیریت جامع شهری مشکلات را افزایش می دهد
آتش‌نشانان شیراز آماده اعزام به تهران

تازه های اخبار