کرسی آزاداندیشی، نخبگان و سبک زندگی ایرانی اسلامی برگزار شد

کرسی آزاداندیشی، نخبگان و سبک زندگی ایرانی اسلامی برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه خلیج فارس، دومین کرسی آزاداندیشی، نخبگان و سبک زندگی ایرانی اسلامی با موضوع بررسی دیدگاه اسلام درخصوص تعالی علمی با همکاری دانشگاه خلیج فارس و  بنیاد نخبگان استان بوشهر در تالار فردوسی دانشگاه برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این نشست با بیان اینکه از ابتدای خلقت مسئله علم یکی از مسائل فطری و بدیهیات و مستقلات عقلی و اثباتی در اذهان بشر بوده است، افزود: توصیه تمامی ادیان الهی و بشریت درخصوص تحصیل علم، ارشاد به حکم عقل و فطرت است.

وی افزود: اولین چیزی که خداوند متعال بعد از خلقت انسان به او عنایت کرد علم بود و خود در این مسیر معلم او شد، این خلاقیت انسان در عرصه های مختلف دانش هم از همین معلم بودن خداوند است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به آیات و روایاتی درخصوص عظمت اصحاب دانش، گفت: انسان موجودی است که وقتی اصحاب دانش شد گویا جهانی است بنشسته در گوشه ای، وقتی انسان در علم نجوم به چنان تبحری برسد که حفره های کهکشانی را بشناسد و نامگذاری کند، به اندازه آن کهکشان وسعت پیدا کرده است.

در ادامه این نشست نخبگانی، نخبگان و اساتید دانشگاه به بحث و تبادل نظر در خصوص تعالی علمی و جایگاه علمی ایران در بین کشورهای جهان پرداختند.

همچنین ببینید
زیارت حرمین عسکریین بر روی زائران ایرانی گشوده شد
جزئیات پیگیری ایران برای حج ۹۶ | هیات ایرانی ۵ اسفند عازم عربستان می‌شود
دومین نشست آفاق اندیشه برگزار می شود
عقل عملیِ بالفعلِ انقلاب اسلامی ایران جان به جان آفرین تسلیم کرد
سمپوزیوم جامعه شناسی و مسائل اجتماعی برگزار می شود
آیت الله هاشمی توجه ویژه ای به آرمان امت واحده اسلامی داشت
آیت الله هاشمی پشتوانه‌ بی‌بدیل کشور و انقلاب اسلامی بود
مراسم اهدای ششمین دوره‌ جایزه‌ فتح‌الله مجتبایی برگزار می شود
کرسی گستره ولایت فقیه و حریم خصوصی شهروندان برگزار می شود
نشست «مراحل تحول اخلاقی از منظر علامه بحرالعلوم» برگزار می شود

تازه های مذهبی