راه پیشگیری از رویاهای ترسناک در کودکان از منظر طب سنتی

راه پیشگیری از رویاهای ترسناک در کودکان از منظر طب سنتی

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی با بیان نکاتی مفید درباره سلامتی, اظهار داشت: برای پیشگیری از رؤیاهای ترسناک در کودک او را بلافاصله بعد غذا نخوابانید و مقداری عسل به او داده شود تا غذای مانده در معده اش هضم شود.

تمام داروهاى خواب آور ضعیف کننده اعصاب اند

به گفته وی تمام داروهاى خواب آور علاوه بر ایجاد خواب مصنوعى ناراحت کننده ضعیف کننده اعصاب اند ولى اسطوخودوس در عین خواب آور بودن مقوى مغز و اعصاب است.

این کارشناس طب سنتی بیان داشت: اندوه و ترس مزاج را سرد و خشک می کند و همه قوتها را ضعیف می کند و به این سبب بیماریها بر فرد چیره می شوند.

هواى سرد خطر حمله قلبى را افزایش می دهد

علوی درباره سردی ها و مسائلی که برای سیستم گردش خون بروز پیدا می کند, یاداور شد: هواى سرد باعث تنگ شدن عروق خونى و بیشتر شدن خطر حمله قلبى مى‌شود. براى جلوگیرى از این اتفاق وقتى بیرون مى‌روند کلاه، دستکش و کت گرم بپوشند.

وی درباره راههای تقویت معده ادامه داد: اگر اراد مى خواهند معده خود به مرور و به اندازه کافى تقویت کنند؛ جوشانده یا خیسانده گل بابونه را به مقادیر کم و در فواصل غذاها مصرف کنند.

خواص ضد سرفه اویشن

این کارشناس طب سنتی خاطرنشان کرد: استفاده از دم کرده 10 تا 20 گرم اویشن در یک لیتر اب جوش و یا استفاده جوشانده آن در پایه عسل به همراه گل ختمی بطور سنتی سه بار در روز توصیه می شود.

انتهای پیام/

همچنین ببینید
اجرای جنگ انیمیشن و موسیقى ویژه کودکان در سینما پردیس قلهک تهران
جلوگیری از اختلاس صرفاً به بانک مرکزی مربوط نیست/ پیشگیری، وظیفه بانک‌هاست/ تنظیم صورت‌های مالی سال 95 براساس صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی
نشانه‌هاى «سلامت معده» از منظر طب سنتی
کسب‌‎وکارهای سنتی جوابگوی نیاز جامعه نیست
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت پیشگیری از وقوع جرم و 3 اپراتور تلفن همراه
انعقاد تفاهم‌نامه معاونت پیشگیری قوه قضاییه با اپراتورهای مخابراتی
اسامی برترین ورزشکاران کشتی‌های سنتی اعلام شد
اصلاح سبک زندگی عامل پیشگیری و درمان کبد چرب
ریشه پرخاشگری در کودکان
ایمن شدن دسترسی اطلاعات در فضای مجازی برای کودکان

تازه های اخبار