پوتین ۴ مسئول عالی‌رتبه را برکنار کرد

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در این دستور اعلام کرد که برکناری این افراد در پاسخ به درخواست استعفای هر یک از آنها انجام شده است.

بر اساس این دستور چهار تن از مسؤولان ارشد در دفتر ریاست جمهوری، ستاد امنیت فدرال و وزارتخانه‌های دفاع و کشور روسیه برکنار شدند.

در همین حال دیمیتری پسکوف، سخنگوی مطبوعاتی دفتر ریاست جمهوری روسیه گفت که برکناری این افراد بعد از پیروزی آنها در کسب عضویت آکادمی علوم روسیه بعد از انتخابات اکتبر گذشته انجام شد.

پوتین اخیرا در جریان نشست اعضای رهبران آکادمی علوم روسیه تهدید کرد کسانی که ممنوعیت نامزد شدن در انتخابات کارمندان برجسته عضو آکادمی علوم را نادیده بگیرند، از کار برکنار خواهد کرد چرا که اگر این افراد از دانشمندان برجسته محسوب می‌شوند پس باید تنها به کار علمی بپردازند.

الکساندر سافینکف معاون وزیر کشور، کنستانتین کوتینکو رئیس اداره امور کرملین، واسیلی خریستوفوروف مدیر آرشیو سازمان امنیت فدرال و الکساندر فیسون رئیس اداره پزشکی وزارت دفاع روسیه برکنار شده‌اند.

الکساندر سافینکف از مسؤولان بانفوذ سازمان امنیت روسیه به شمار می‌رود و قبلا نیز مناصب بالایی در دادستانی کل و وزارت دادگستری داشت.

52311

همچنین ببینید
طرح رتبه بندی معلمان با سابقه بیشتر از 6 سال اجرا می شود
اجرای طرح رتبه بندی معلمان با سابقه بیشتر از 6 سال
نشست عالی هماهنگی ستاد حقوق بشر با حضور عراقچی
رتبه نخست قم در پهنه‌های مستعد ریزگرد/هشدار نسبت به خشک شدن 2 دریاچه منطقه
ترامپ:خروج انگلیس از اتحادیه اروپا عالی بود
استمرار اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در سال 96
انتقاد ترامپ از اقدامات روسیه در سوریه؛ پیشنهاد معامله با پوتین
مسئول باشگاه ورزشی با چاقو به مامورپلیس و بازرس تربیت بدنی حمله کرد
کرملین برنامه دیدار پوتین و ترامپ را تکذیب کرد

تازه های اخبار