برخی رازهای سقوط استان «قندوز» افغانستان به دست طالبان فاش شد

برخی رازهای سقوط استان «قندوز» افغانستان به دست طالبان فاش شد

 روزنامه «8 صبح» روز سه شنبه به نقل از«اسدالله عمرخیل» نوشت که وی نام این افراد را نبرد اما به آنان هشدار داد که اگر این کار بار دیگر تکرار شود آنان به دار خواهد کشید.

«قسیم جنگل باغ» فرمانده پلیس قندوز نیز گفته است که پیش از اولین سقوط قندوز به دست طالبان از نفوذ طالبان به شهر قندوز و برای جلوگیری از آن با مقامات بالاتر و کابل در تماس بود و طرح های وی برای جلوگیری از سقوط قندوز هیچ گاه عملی نشد و مقامات به آن پاسخ مثبت ندادند، تا اینکه شهر بدست طالبان سقوط کرد.

«جنگل باغ» افزوده است که مشکل اصلی از کابل است و ما در حد توان خود برای جلوگیری از سقوط قندوز جنگیدیم، و اگر طرح من برای ایجاد کمربند امنیتی در اطراف این شهر عملی نشود صدها باردیگر شهر قندوز بین نیروهای دولت و طالبان دست بدست خواهد شد.

جنگل باغ تاکید کرد که اگر هشدارها و طرح های وی جدی گرفته می شد قندوز بدست طالبان سقوط نمی کرد و اکنون نیز باید اطراف شهر قندوز از وجود طالبان پاکسازی شود در غیر این صورت، باردیگر خطر سقوط وجود دارد.

استان قندوز در پاییز سال گذشته بدست طالبان سقوط کرد و این شهر سه روز در کنترل گروه طالبان بود، دولت افغانستان با راه اندازی عملیات گسترده این شهر را از کنترل طالبان خارج کرد اما خسارات جانی و مالی فراوان به دولت و مردم این استان وارد شد، در 12 مهر ماه امسال بار دوم شهر قندوز بدست طالبان سقوط کرد.
سقوط دوباره شهر قندوز بدست طالبان تلفات سنگین غیر نظامیان و خسارات مالی زیادی را برای مردم این استان بدنبال داشت و هزاران خانواده آواره شد، مردم اموال و دارایی خود را از دست داده و منازل آنان ویران شد.
دولت افغانستان هر دو بار پس از سقوط قندوز بدست طالبان هیأتی را برای چگونگی سقوط آن تشکیل داد اما هیچ نتایجی در بر نداشت.

52310

همچنین ببینید
سقوط تاکسی در کانال آب رشت + تصاویر
ایران به افغانستان «آسانسور» صادر می کند
گاز منوکسیدکربن در استان اصفهان 2 نفر را کُشت
مرگ راننده تاکسی به علت سقوط در کانال آب در رشت
پیامکی که جان جوان شیرازی سقوط کرده در چاه رانجات داد!
جاده‌های استان فارس ۱۳ کشته و ۹ زخمی برجای گذاشت
ترافیک نیمه سنگین در محور هراز/ بارش برف در محورهای مواصلاتی 3 استان

تازه های اخبار