نفت ۴۰ دلاری در راه است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، زمان آن رسیده که صنعت نفت دوباره حدس بزند که آیا اوپک دوباره برنامه افزایش تولید را دنبال می کند یا بالاخره تولید نفت را کاهش می دهد؟

اوپک به یک توافق مقدماتی در سپتامبر برای کاهش تولید نفت برای اولین بار بعد از ۲۰۰۸ رسیده است؛ این توافق موقتی باعث باشد که قیمت نفت به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه برسد. 

با این حال همچنان شک و شبهاتی در خصوص موفق شدن جلسه فردای اعضای اوپک در وین وجود دارد، ناهماهنگی هایی بین اعضا به خصوص کشورهای ایران، عربستان و عراق پیش آمده و این موضوع توافق را سخت تر کرده است. 

برخی از کارشناسان معتقدند که احتمال توافق بین اعضا ۵۰-۵۰ خواهد بود. یعنی همچنان بازار نفت با مازاد عرضه رو به رو خواهد بود و اگر این توافق با شکست رو به رو شود بازار نامتعادل تر از گذشته خواهد شد. 

اگر اعضای اوپک به توافق نرسند به راحتی قیمت ها در بازار با روندی کاهشی رو به رو می شود و قیمت نفت به کمتر از ۴۰ دلار نیز خواهد رسید. 

کارشناسان بر این باورند که بازار در انتظار نشست اعضای اوپک، روندی هیجانی دارد. 

منبع: سی ان ان مانی

35224

همچنین ببینید
دستگیری ۷ متهم سرقت ۷۰ میلیون دلاری در هلند
دستگیری ۷ متهم سرقت ۷۰ میلیون دلاری در هلند
صدا و سیما هزینه می‌کند تا آمار ثابت شده را نقد کند/برخی میلیون دلاری ارز خریداری کردند
ارزآوری 4 میلیارد دلاری صادرات محصولات کشاورزی ایران در سال 95 /تراز تجارت خارجی بخش کشاورزی 306 میلیون دلاری بهبود یافت
حدود 120 هزار خودروی فرسوده در ناوگان جاده‌ای تردد دارد/ پرداخت اعتبار 2 میلیارد و 700 میلیون دلاری برای نوسازی ناوگان جاده‌ای
خانه جدید 5 میلیون دلاری اوباما +عکس
صادرات ۱۷ میلیارد دلاری ایران به چین/روابط بانکی تسهیل شود
پرداخت مالیات 300 هزار دلاری با هزاران سکه در 5 فرغون!
ایران و چین قرارداد ۳میلیارد دلاری امضا می‌کنند

تازه های اخبار